В Україні посіяно перші 90 тис. га соняшнику
В Україні посіяно перші 90 тис. га соняшнику

Станом на кінець минулого тижня у 8 областях України розпочато посів соняшнику, який проведено на площі 91 тис. га, що складає 2% від прогнозних 5,58 млн га. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Раніше екперти повідомляли, що через пізню посівну площі під соняшником у 2018 році можуть зрости до 6,6 млн га.

З технічних культур також вже посіяно 39 тис. га (13%) цукрових буряків.

Продовжується посів ранніх ярих зернових та зернобобових, який проведено на площі 936
тис. га (39% до прогнозу). Зокрема, вже посіяно:

  • ярого ячменю – 625 тис. га (39%);
  • вівса – 43 тис. га (21%);
  • пшениці – 53 тис. га (29%);
  • гороху – 215 тис. га (52%).

Підживлення озимих культур на зерно проведено на площі 6,1 млн га (84% до прогнозу), крім того, озимий ріпак – 889 тис. га або 88%. У 9 областях завершено підживлення озимих зернових.

За попередніми даними регіонів посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2018 року очікується в межах 27,2 млн га або на рівні 2017 року.

Зернові культури прогнозується посіяти на площі 14,6 млн га або 54% у структурі посівних площ, що відповідає нормативам оптимального співвідношення культур у сівозмінах.

Посів ярих зернових культур прогнозується на площі 7,4 млн га, зокрема ранніх ярих зернових – 2,4 млн га. При цьому структура зернового клину під урожай 2018 року може корегуватися в залежності від умов перезимівлі озимих культур за рахунок оптимізації площ ярих зернових культур, зокрема, кукурудзи на зерно та пізніх круп’яних культур.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

28 травня 2018
В Україні стрімко падає ціна на соняшник
Зниження експортного попиту на соняшникову олію призвело до зниження попиту внутрішнього, і, як наслідок, ціна на соняшник знизилася. Про це...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...