Держдотації потрібно давати дрібним сільгоспвиробникам, а не агроолігархам, – УКРОП
Держдотації потрібно давати дрібним сільгоспвиробникам, а не агроолігархам, – УКРОП

Народні депутати від УКРОПу пропонують обмежити бюджетні дотації великим агрохолдингам і спрямувати державні кошти на підтримку дрібних та середніх сільгоспвиробників. Про це пише ukrop.com.ua, повідомляє АgroРolit.com.

Нагадаємо, що експерти вважають, що механізм розподілу «фермерського мільярда» містить корупційні норми.

В повідомленні ідеться, що з цією метою у Верховній Раді зареєстровано проект закону №8182 «Про внесення змін до статті 18 «Прикінцеві положення» Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» щодо вдосконалення справедливості у питанні державної підтримки галузі тваринництва».

Документ підготували народні депутати Тарас Батенко, Ірина Констанкевич, Олександр Дубінін, Валентин Дідич, Віталій Купрій, Олександр Шевченко та Віктор Шевченко.

 

Держава повинна допомагати тим людям, які справді цього потребують. Натомість влада дає можливість заробити ще декілька мільярдів і так прибутковому бізнесу олігарха Косюка", – заявив нардеп Олександр Шевченко, маючи на увазі компанію «Миронівський хлібопродукт».

 

В УКРОПі зазначили: у 2017 році на підтримку сільськогосподарських товаровиробників із державного бюджету було виділено 4 мільярди гривень. Однак через відсутність будь-яких обмежень щодо розміру дотації понад третина цих коштів дісталося підприємствам, пов’язаним із компанією «Миронівський хлібопродукт».

 

Влада не припиняє дерибанити державні кошти за старими «схемами». Розподіл дотацій на підтримку виробників сільгосппродукції інакше не назвеш. Держдотації агроолігарха Косюка у 2017 році у 20 разів перевищили загальну суму пільгових кредитів для фермерів", – зауважив голова УКРОПу Тарас Батенко.

 

Повідомляється, що загалом підприємства олігарха Юрія Косюка, власника «Миронівського хлібопродукту», отримали 1 мільярд 400 мільйонів гривень.

 

Складається враження, що відсутність обмежень розмірів дотацій не випадкова. Особливо з огляду на те, що ця група компаній належить соратнику Президента", – наголосили в УКРОПі.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 липня 2018
Аграрії в шоколаді, або Кого збагатили дотації?
Минуло півроку як українські аграрії мали би бути в шоколаді. Уряд передбачив 6,3 млрд грн дотаційних коштів на пітримку та розвиток агросектору. З...
15 квітня 2018
Урядова програма підтримки кооперативів містить низку бар’єрів для користування нею аграріїв, – АФЗУ
Для того, щоб отримати допомогу на кооператив, потрібно зібрати 20 осіб, які матимуть по 100 га землі, а це практично неможливо. Про це розповів...
30 березня 2018
Термін подання документів для отримання дотації на корів подовжено до 1 травня, — Мінагрополітики
Уряд прийняв рішення подовжити термін подання документів для отримання дотації у розмірі 1500 грн на одну корову в рік  до 1 травня. Про це...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...