Дрібних виноробів перевірятиме спеціальна комісія
Дрібних виноробів перевірятиме спеціальна комісія

В Україні створять незалежну Галузеву дегустаційну комісію, основним завданням якої є проведення дегустації виноробної продукції, плодових вин, сидрів та медових напоїв. Про це повідомляє ГС «Укрсадвинпром».

Нагадаємо, днями Рада ухвалила законопроект №6693 від 12.07.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв», який спростить отримання ліцензії для дрібних виновиробників.

До складу Комісії увійдуть близько 30 експертів виноробної галузі, що забезпечить неупередженість висновків. Комісія надаватиме вичерпну та об’єктивну інформацію про продукт, як для споживача, так і для виробників вина, виноробних та слабоалкогольних напоїв.

В даний час формується остаточний склад ГДК ГС «Укрсадвинпром», до якої увійдуть представники Мінагрополітики та продовольства України, Мінекономрозвитку та торгівлі України, Державної фіскальної служби, профільних інститутів, галузевих асоціацій, представники виноробних підприємств, підприємств які виготовляють слабоалкогольну продукцію та соки. Перше засідання комісії відбудеться 30 березня 2018 року.

Основний фокус діяльності Комісії – плодово-ягідні вина та медові напої, виробництво яких має всі шанси відновитись та розвиватися завдяки відміні сплати за ліцензію у розмірі 500 000 грн на рік та у зв’язку зі спрощенням процедури отримання дозвільних документів, яке стало можливим завдяки прийняттю законопроекту №6693 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва теруарних вин та натуральних медових напоїв», - йдеться у повідомленні.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 квітня 2018
Україна має високий потенціал для виробництва високоякісних червоних вин, – НААН
Україна, завдяки останнім розробкам вчених Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова, має високий потенціал для виробництва...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...