Промисловці просять Гройсмана знизити портові збори ще на 54%
Промисловці просять Гройсмана знизити портові збори ще на 54%

Незважаючи на вже введене 20-процентне зниження ставок портових зборів в Україні, можливе подальше зниження ставок становить 54%. Про це йдеться в листі промвиробників президентові України Петру Порошенку, голові ВРУ Андрію Парубію, прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, передає УНІАН.

Промисловці нагадали, що згідно з розпорядженням Кабміну ставки корабельного, канального, маякового, санітарного, якірного, причального, адміністративного портових зборів знижені на 20% з 1 січня.

Такий крок з боку уряду можна вважати кроком на зустріч до підвищення конкурентоспроможності українських морських портів та здешевлення вартості логістики в країні, адже дві третини торговельного обороту України проходить саме через порти. За розрахунками Міжнародної фінансової корпорації, таке зниження може згенерувати в економіку України додаткових $260 млн, або 0,28 процентних пункту додаткового зростання ВВП України, - сказано в листі.

Однак, зазначають виробники, все ще залишається значний простір для подальшого зниження ставок портових зборів, а також усунення дискримінаційних диспропорцій між ставками по портам однакової категорії.

В розрізі імпорту неефективна логістика змушує споживачів платити більш високу ціну, фактично знижуючи реальні доходи населення України, - сказано в листі. - Згідно з дослідженням Міжнародної фінансової корпорації, ставки портових зборів можна зменшити на 63% і це дозволить встановити в Україні конкурентні нарівні з іншими портами регіону ставки портових зборів, але одночасно дозволить підтримувати портову інфраструктуру в належному стані.

Незважаючи на вже уведене 20-процентне зниження ставок портових зборів, за розрахунками промисловців, можливе подальше зниження ставок становить 54%.

Просимо Вас прийняти усі необхідні заходи для подальшого зниження, починаючи з 1 січня 2019 року ставок портових зборів на 54%, а також усунення наявних дискримінаційних диспропорцій між ставками по портах однакової категорії. Таке зниження необхідно виробникам всіх галузей і могло б згенерувати для економіки України додаткових $825 млн доходу або майже 1 процентний пункт додаткового зростання ВВП України», - сказано у зверненні.

Лист підписали президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах, голова Ради підприємців при Кабміні Леонід Козаченко, голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, президент Асоціації суднобудівників України «Укрсудпром» Віктор Лисицький, президент Союзу хіміків України Олексій Голубов, голова Федерації металургів України Сергій Біленький, президент АП «Укрметалургпром» Олександр Каленков, голова громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков, президент Української зернової асоціації Микола Горбачов, президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Микола Стрижак, виконавчий директор Української асоціації виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції Сергій Кудрявцев, голова асоціації виробників цементу України «Укрцемент» Павло Качур, віце-президент Асоціації підприємств скляної промисловості «Скло України» Володимир Квітів.

 

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

21 січня 2021
У кінці січня Мінінфраструктури оприлюднить методику портових зборів
У кінці січня Мінінфраструктури оприлюднить методику портових зборів для експертної оцінки учасниками ринку. Про це, з посиланням на інформацією...
22 червня 2020
ЄБА назвала досягненням зниження портових зборів Мінінфраструктури на 20%
Зниження ставок портових зборів – одне з важливих досягнень у портовій галузі, яке дозволило збільшити вантажопотік навіть у кризовий час....
14 квітня 2020
Мінінфраструктури хоче змінити методику розрахунку ставок портових зборів
Мінінфраструктури хоче змінити методику розрахунку ставок портових зборів. Нова методика встановлює економічно обґрунтований підхід...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...