Більшість фермерів не скористаються держпрограмою зі здешевлення ставки за кредитами, бо не мають ліквідної застави
Більшість фермерів не скористаються держпрограмою зі здешевлення ставки за кредитами, бо не мають ліквідної застави

Через жорсткі банківські умови, щодо надання кредиту та відсутність ліквідної застави, небагато фермерів зможуть скористатися урядовою програмою здешевлення кредитної ставки. Про це розповів у ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com, голова Драбівської районної організації АФЗУ Валерій Перепелиця.

«Небагато є фермерських господарств, особливо до 500 га, які мають повноцінну ліквідну заставу, які могли б податися на цю програму», - повідомив фермер.

Розподіл «дотаційних» коштів відбуватиметься тільки через державні банки, які  пропонують досить жорсткі умови щодо надання кредитів. Саме тому, за словами голови Драбівської районної організації АФЗУ, фермери не зможуть скористатися програмою уряду щодо кредиту.

Держава хоче контролювати, і дати змогу заробити державним банкам. Це своя бюрократія. Банки беруть під заставу техніку, не старшу від 3-х років, квартиру чи машину. Будівлі беруть дуже рідко. Тож мало хто зможе взяти кредит", - каже він.

Фермерам куди простіше кредитуватися в кредитних спілках. Уряду варто підтримати фінансову кооперацію, і тим самим збільшити можливість фермерів на взяття кредитів.

До цієї програми залучені тільки державні банки. А інших учасників немає. Наразі фермери кредитуються в кредитних спілках, чому б не підключити їх до цього процесу? Це ж розвиток тієї ж кооперації! То чому не підтримати фінансову кооперацію?", - пояснює він.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...