МЕРТ таки провів «за ширмою» конкурс з відбору фіналістів на голову «Укрспирту» — офіційно Абрамовичус
МЕРТ таки провів «за ширмою» конкурс з відбору фіналістів на голову «Укрспирту» — офіційно Абрамовичус

Міністерство економічного розвитку та торгівлі (МЕРТ) 6 квітня 2016 року все таки провело засідання конкурсної комісії з відбору фіналістів-претендентів на посаду директора державного підприємства (ДП) «Укрспирт».

Про це говориться у відповіді на офіційний запит AgroPolit.com до міністра економрозвитку Айвараса Абрамовичуса. У прес-службі МЕРТу повідомили, що про результат конкурсу повідомлять «наступного тижня, коли МЕРТ оприлюднить інформацію про кандидата, якого відбере Номінаційний комітет». Нагадаємо, що 6 квітня (напередодні проведення засідання конкурсної комісії) AgroPolit.com зв’язався з представниками МЕРТу із офіційним запитом для роз’яснення інформації про деталі цього конкурсу, проте відповідь надали лише після його проведення.

«Не всі учасники цього та інших конкурсів надають згоду на присутність ЗМІ, що передбачено порядком проведення конкурсів. Конфіденційність особливо актуальна для управлінців з приватного сектору, які вже мають успішну кар'єру і високий рівень матеріальної винагороди. Ми знаємо про кілька випадків, коли учасники конкурсу втрачали високооплачувану роботу в приватному секторі після того, як ставало відомо, що вони розглядають інші кар'єрні можливості та беруть участь в конкурсах на посаду керівників держпідприємств. З досвіду проведення попередніх конкурсів, розголошення такої інформації обмежує коло потенційних кандидатів і знижує якісний склад учасників», - повідомив прес-секретар міністра економіки Олег Шиманський у відповідь на запитання AgroPolit.com чому не запросили ЗМІ на презентацію конкурсантів. На попередніх конкурсах з цими даними можна було ознайомитися.

Цікаво, що як уже писав AgroPolit.com у матеріал на цю тему, згідно урядової постанови № 777 від 3 вересня 2008 року «Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки» ст. 19 регламентує, що конкурсна комісія може прийняти рішення зробити закритим своє засідання із заслуховування пропозицій учасників, або – відкритим для ЗМІ та громадськості, якщо згоду на це дадуть всі учасники конкурсу. Але одночасно у ст. 13 тієї ж постанови зазначено, що «обов'язковою умовою проведення конкурсного відбору є його відкритість. Представники засобів масової інформації мають право бути присутніми на засіданнях комісії під час розкриття пакетів документів, поданих претендентами, їх розгляду та оголошення переможця». Цього не зробили.

У наданому коментарі прес-служби також розкрито деталі про комісію, яка проводила відбір конкурсантів.

«Після публічного оголошення про початок конкурсу і збору заявок від кандидатів, конкурсна комісія проводить співбесіди та розглядає презентації кандидатів. Конкурсна комісія на ДП "Укрспирт" складається з 5 осіб, з яких 3 чиновники (1 від Мінекономрозвитку та 2 від Мінагро), та 2 незалежні члени (експерт від Національної ради реформ та представник рекрутингової агенції). Головою комісії є незалежний член. В якості спостерігачів в роботі комісії брали участь представники МВФ, ЄБРР, USAID та інших організацій. На другому етапі відбір кандидатів проводить Номінаційний комітет, який складається з 5 міністрів і 5 незалежних членів, які представляють міжнародні організації. Незалежні члени не голосують, але беруть участь в обговоренні і таким чином впливають на результат. На кожному етапі до відбору залучені не лише чиновники, а й незалежні експерти», - говориться у офіційній відповіді МЕРТу», - повідомила прес-служба МЕРТу.

AgroPolit.com звернувся за коментарем щодо деталей вчорашнього засідання до одного з членів цієї конкурсної комісії – Ірини Гнутової. Вона повідомила, що наразі протоколу засідання комісії немає, а результати голосування не зафіксовані. 

«Представники Мінагрополітики в конкурсній комісії вважають неприпустимим, що відбір здійснювався без контролю з боку громадськості та ЗМІ, навіть без відеофіксаціії захисту конкурсних пропозицій учасниками. Крім того у засіданнях комісії жодного разу не брав участь член комісії – заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов. Багато рішень ухвалювалось лише двома голосами членів комісії, один з яких – голова комісії і який має переважне право голосу.  Таким чином із 5 членів конкурсної комісії на засідання постійно збиралося лише чотири, а  для прийняття рішення достатньо лише двох голосів членів комісії, які до того не є державними службовцями і, відповідно, не підпадають під дію законодавства про державну службу», - наголосила Ірина Гнутова. 

Вона також зазначила, що, на її думку, та процедура, яку обрало Мінекономрозвитку, може набути резонансу в ЗМІ, після того як журналісти детально її проаналізують.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

14 квітня 2016
Конкурс по Укрспирту заблокував суд — Зубрицький
Конкурс по ДП «Укрспирт» заблокували через суд. Цілком логічний результат, враховуючи ту кількість порушень, з якими він проводився. Про...
12 квітня 2016
Укрспирт збільшив виробництво на 59% — прес-служба
За три місяці 2016 року ДП Укрспирт справив 2,27 млн декалітрів спирту, що на 59% більше, ніж в першому кварталі 2015 року (1,42 млн декалітрів). Про...
11 квітня 2016
Олексій Зубрицький: Сьогодні потрібно не дірки затикати в «Укрспирті», а боротися з «тінню»
На днях очікується оголошення підсумків голосування номінаційного комітету на посаду нового керівника «Укрспирту». Як писав...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...