Через тіньову економіку Україна втратила 3 млрд грн валютної виручки
Через тіньову економіку Україна втратила 3 млрд грн валютної виручки

В Україні 30% операцій з купівлі-продажу сільгосппродукції перебувають у «тіні». Про це свідчать дані Українського клубу аграрного бізнесу.

Тінізацію провокує постійна зміна «правил гри» на ринку. Оподаткування постійно коригується, і аграрії бояться вкладатися в розвиток.

До прикладу, в кінці минулого року були ухвалені правки про відміну експортного ПДВ на сою уже з вересня 2018 року. Цим рішенням парламентарі забрали у агровиробників 10–15 млрд грн, кажуть в УКАБ.

За підрахунками, за останні чотири роки втрати державного бюджету у вигляді несплачених податків на прибуток становлять 563 млн грн.

Окрім цього, від «сірих» схем не повертається валютна виручка. Втрати останньої за чотири роки складають 3 млрд грн. «Ці кошти могли б підтримати гривню, сприяти її стабілізації та зміцненню, натомість вони залишаються на рахунках офшорів», — акцентують в УКАБ.

Ще 6 млрд грн недоотримують сільські громади через тіньові платежі від користування земельними ділянками.

Щоби вивести бізнес «з тіні», УКАБ пропонує доповнити Податковий кодекс спеціальним механізмом оподаткуванням експортних операцій та накласти семирічний мораторій на зміни оподаткування.

Нагадаємо, за оцінками Мінекономрозвитку, в цілому рівень тіньової економіки в Україні становить 33% від ВВП. Це на три пункти менше, ніж у 2016 році.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

7 лютого 2019
Набув чинності закон про валютні операції, який покращить інвестиційний клімат в Україні
Закон «Про валюту і валютні операції», який введено в дію з 7 лютого 2019 року, повинен створити комфортні, прозорі й безпечні умови для...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...