Уряд схвалив законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України»
Схвалено законопроект про засади адміністративно-територіального устрою України

Законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України» – один з 17 пріоритетних законопроектів, які складають законодавчий маршрут децентралізації. Про це повідомляється на сайті Кабінету Міністрів України.

Цей перелік був підтриманий Координаційною радою донорів та спеціальними посланником уряду Німеччини з питань децентралізації в Україні Ґеорґом Мільбрадтом. Законопроект — єдиний з 17, який ще не було подано до Верховної Ради.

Нагадаємо, віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в інтерв’ю порталу «Децентралізація» розповів, що на наступній сесії запропонують парламенту наблизити межі районів до госпітальних округів. Об’єднаним громадам пропонують створювати інфраструктурні та енергетичні «альянси».

«Сьогодні уряд підтримав нашу законодавчу ініціативу — проект закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України». Він законодавчо врегульовує питання щодо порядку утворення, ліквідації, встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, назв населених пунктів та віднесення їх до певних категорій», — про це повідомив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи схвалення урядом зазначеного законопроекту.

Він повідомив, що законопроектом встановлюється трирівнева система адміністративно-територіального устрою України — регіональний рівень (АР Крим і області), субрегіональний рівень (райони) та базовий рівень — громади, до складу яких входять один або декілька населених пунктів. Також запроваджується державна реєстрація адміністративно-територіальних одиниць.

З прийняттям законопроекту про адміністративно-територіальний устрій ми ліквідовуємо дублювання повноважень районної ради й РДА із органами місцевого самоврядування ОТГ, прибираємо надмірні витрати на утримання апарату РДА, підвищуємо якість надання послуг за рахунок збільшення фінансування бюджетів органів місцевого самоврядування в частині створення госпітальних округів, нового освітнього простору тощо. Це є необхідною умовою для подальшої успішної децентралізації», — наголосив Геннадій Зубко.

В Україні досі діє закон про адміністративно-територіальний устрій, який було прийнято ще в 1981 році указом Президії Верховної Ради Української УРСР.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

2 жовтня 2019
До закону про об’єднання громад пропонують правки про затвердження перспективних планів
У парламенті зареєстрували законопроект 2189, який спрощує процедуру затвердження перспективних планів ОТГ. Документ опубліковано на офіційному сайті...
16 березня 2018
Презентовано новий «портрет» районів у рамках децентралізаційної реформи
Презентовано модель оновлених районів у рамках децентралізаційної реформи в Україні. Про це йдеться в матеріалі AgroPolit.com «Децентралізація...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...