Скористатися емфітевзисом готові 10% власників земельних паїв
Скористатися емфітевзисом готові 10% власників земельних паїв

Більш ніж половина опитаних власників земельних паїв не знають, що таке емфітевзис і як користуватися ним на практиці. Про це повідомляє AgroPolit.com у матеріалі з посиланням на дослідження вчених Національного наукового центру «Інституту аграрної економіки» Національної академії аграрних наук (НААН). 

Більше про плюси та мінуси такої форми оренди (емфітевзис) читайте у матеріалі «Темні води емфітевзису. Плюси та мінуси довгострокової «оренди по-новому». Зараз під такими договорами знаходиться 40 тис. га землі. Експерти виділяють три основні ризики використання емфітевзису для власників земельних паїв.

Попри гучні скандали навколо даного інституту, близько 50,9% опитаних власників земельних паїв вказали, що незнайомі з даною формою землекористування, а інші опитані не згодні передавати свій пай в емфітевзис. Однак 16,1% респондентів позитивно ставляться до емфітевзису, а близько 10% із них готові ним скористатися або скористалися вже, решта ж 40,2% ще не визначилися», — розповіли вчені.

Довідка: Емфітевзис надає право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб. Фактично, такий інститут є прихованою формою придбання земель сільгосппризначення та використовується в умовах дії мораторію. Популярності набуває інститут емфітевтичного землекористування. Така форма оренди.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...