Скористатися емфітевзисом готові 10% власників земельних паїв
Скористатися емфітевзисом готові 10% власників земельних паїв

Більш ніж половина опитаних власників земельних паїв не знають, що таке емфітевзис і як користуватися ним на практиці. Про це повідомляє AgroPolit.com у матеріалі з посиланням на дослідження вчених Національного наукового центру «Інституту аграрної економіки» Національної академії аграрних наук (НААН). 

Більше про плюси та мінуси такої форми оренди (емфітевзис) читайте у матеріалі «Темні води емфітевзису. Плюси та мінуси довгострокової «оренди по-новому». Зараз під такими договорами знаходиться 40 тис. га землі. Експерти виділяють три основні ризики використання емфітевзису для власників земельних паїв.

Попри гучні скандали навколо даного інституту, близько 50,9% опитаних власників земельних паїв вказали, що незнайомі з даною формою землекористування, а інші опитані не згодні передавати свій пай в емфітевзис. Однак 16,1% респондентів позитивно ставляться до емфітевзису, а близько 10% із них готові ним скористатися або скористалися вже, решта ж 40,2% ще не визначилися», — розповіли вчені.

Довідка: Емфітевзис надає право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб. Фактично, такий інститут є прихованою формою придбання земель сільгосппризначення та використовується в умовах дії мораторію. Популярності набуває інститут емфітевтичного землекористування. Така форма оренди.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

22 травня 2023
Земля України попри війну – надійний інвестиційний ресурс
Сільськогосподарська земля України залишається надійним інвестиційним об'єкт. Аналіз ринку землі читайте на AgroPolit.com у блозі голови асоціації...
18 травня 2023
Зернова угода і стратегія розвитку повоєнного аграрного потенціалу України
Зернова угода продовжена ще на два місяці. Тож зерновий коридор Чорним морем діятиме до 18 липня 2023 року. Світ продовжить отримувати українську...
17 квітня 2023
Зерновий фронт ЄС: чому Польща, Угорщина, Словаччина блокують аграрний експорт з України?
Був один, а стало два «фронти» для України. Перший – військова агресія росії. Другий (економічний) відкрився наприкінці минулого...