Пріоритетним напрямком державної підтримки визначено молочні кооперативи
Пріоритетним напрямком державної підтримки визначено молочні кооперативи

Ключовим напрямком державної підтримки у 2018 році стане створення молочних кооперативів, що дозволить змінити технології доїння та зберігання молока, а значить, дасть можливість виробникам отримувати більший дохід. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк, під час прес-конференції.

Нагадаємо, що раніше Мартинюк розповів про долю домашнього молока.

«Серед усіх кооперативів, які ми хочемо підтримувати, основне місце займають молочні. Тому що при тому питомій вазі молока, яке збирається в господарствах населення для переробки, підвищення якості в цьому сегменті можливо тільки шляхом об'єднання в кооперативи, зміни технології доїння та зберігання молока», ‒ розповів заступник міністра агрополітики.

Він зазначив, що уряд зараз завершує розробку механізмів підтримки освіти молочних кооперативів, але вже зараз очевидно, що він буде базуватися на принципах співфінансування.

Ініціатива повинна виходити від людей ‒ ніхто нікого примусово і« зверху »об'єднувати не буде і не може. За умови, що люди зібралися і вирішили створити кооператив, зрозуміло, що цей кооператив створено заради змін в технології доїння та зберігання молока - для того, щоб купити доїльне обладнання та охолоджувач. Він коштує якихось грошей. Частина цих грошей зберуть люди, частина цих грошей дофінансує держава. Є також місцеві, регіональні програми підтримки сільського господарства, які також спрямовані на це. Думаю, таким потрійним фінансуванням ми сильно стимулюємо утворення кооперативів», ‒ пояснив Мартинюк.

Він пояснив, що економічним стимулом стане отримання виробниками значно більшої вигоди за той же обсяг молока. Мартинюк зазначив, що прибуток буде формуватися за рахунок великих партій.

Якщо люди об'єднаються в кооператив, то для них 10 тисяч літрів - не проблема. Кооператив дає можливість забезпечити партію молока і партію молока належної якості», ‒ сказав він.

За даними заступника міністра аграрної політики і продовольства Олени Ковальової, прибуток може скласти близько 2 грн/л.

Якщо ми говоримо про молоко від господарств населення (молоці низької якості), то в середньому його ціна в Україні від 5,5 до 6 грн/л. Але є молоко високої якості, яке здається по 10 і більше гривень. Тобто то ж молоко, але яке сформувалося в великі партії може додатково принести прибуток в 2-2,5 грн на літрі», ‒ підсумувала Олена Ковальова.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

21 січня 2019
Під виглядом кефіру в Україні продають інший продукт, — експерт
 Під виглядом кефіру в Україні все частіше продають йогурт, оскільки в цьому продукті відсутні кефірні дріжджі. Про це повідомив голова...
13 липня 2018
Запропонована Мінагрополітики система розподілу аграрних дотацій сприяє зростанню кількості агромонополій
Якби держава розвивала кооперативи, це б зруйнувало агромонополії. Про це розповів голова Драбівської районної організації АФЗУ Валерій Перепелиця в...
1 квітня 2018
Ініціювати створення молочних кооператив мають переробні підприємства, — експерт
Ініціаторами створення молочних кооперативів мають бути переробні підприємства. Про це в інтерв’ю «Главком» сказав голова Ради...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...