Жодної скарги на порушення договорів емфітевзису в Україні немає — Мін'юст
Жодної скарги на порушення договорів емфітевзису в Україні немає — Мін'юст

Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації не отримувала жодної скарги від українців про порушення договорів емфітевзису. Про це розповіла заступник міністра юстиції Олена Сукманова у ексклюзивному коментарі AgroPolit.com для матеріалу «Темні води емфітевзису. Плюси та мінуси довгострокової «оренди по-новому»?».

Нагадаємо, наразі в Україні під договорами емфітевзису 40 тис. га землі.

За інформацією Міністерства юстиції, скарг по емфітевзису Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації не отримувала. Заступник міністра юстиції пояснила також специфіку використання договорів емфітевзису в Україні.

Існує думка, що це ‒ приклад прихованої купівлі-продажу земельної ділянки. Але ж усі прекрасно розуміють, що навіть якщо угоду укладено на 50 років, то в реєстрі, за правовстановлюючими документами, власник усе одно залишається власником. Якщо ж виникнуть умови для розірвання чи визнання договору емфітевзису недійсним, то ризики несе користувач (який, нагадаю, сплатив за користування на 50 років уперед)», — розповіла Олена Сукманова.

Видання ж подає аналіз плюсів та мінусів механізму емфітевзису, спираючись на діюче законодавство.

Аналізуючи законодавство та думки експертів, можна зробити висновок, що поки в Україні діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, емфітевзис залишається одним із найзручніших інструментів, як для власника, так і для користувача земельної ділянки. Завдяки йому власник отримує можливість «заробити» на своїй землі, а користувач — отримати актив для користування чи застави. Проте, є й ризики укладання договору емфітевзису, і власник має бути уважним, щоб потім не «потрапити на гроші» чи в податкову кабалу», — пише AgroPolit.com.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

22 травня 2023
Земля України попри війну – надійний інвестиційний ресурс
Сільськогосподарська земля України залишається надійним інвестиційним об'єкт. Аналіз ринку землі читайте на AgroPolit.com у блозі голови асоціації...
18 травня 2023
Зернова угода і стратегія розвитку повоєнного аграрного потенціалу України
Зернова угода продовжена ще на два місяці. Тож зерновий коридор Чорним морем діятиме до 18 липня 2023 року. Світ продовжить отримувати українську...
17 квітня 2023
Зерновий фронт ЄС: чому Польща, Угорщина, Словаччина блокують аграрний експорт з України?
Був один, а стало два «фронти» для України. Перший – військова агресія росії. Другий (економічний) відкрився наприкінці минулого...