Німці піймали українського Президента на корупції?
Німці піймали українського Президента на корупції?

Президент України Петро Порошенко та його бізнес-партнери не внесли свої дані в німецький реєстр прозорості компаній як кінцеві бенефіціари крохмального заводу в Ельстерауе (Східна Німеччина). Про це повідомляє DW.

У 2017 році в Німеччині з'явився реєстр, в який німецькі компанії повинні були внести прізвища своїх кінцевих бенефіціарів. Йдеться передусім про компанії, власники яких перебувають за кордоном й іноді свідомо приховують свою власність за офшорними фірмами.

«У складі агрохолдингу «УКПРОМІНВЕСТ-АГРО»з 2011 р. в місті Ельстерауе на сході Німеччини працює завод із виробництва крохмалю. Кінцевими власниками заводу є компанії з Кіпру та Британських Віргінських островів, оформлені через Interstarch GmbH. Власником міноритарної частки Interstarch GmbH є «Інтерстарч-Україна», котра входить до «УКПРОМІНВЕСТ-АГРО», — йдеться у повідомленні.

Відповідно до закону про відмивання грошей, компанія повинна була до 1 жовтня 2017 р. внести прізвища своїх бенефіціарів до реєстру прозорості. Але українські інвестори не внесли в нього ніякої інформації, порушивши німецький закон про боротьбу з відмиванням грошей.

Згідно з німецьким законом, бенефіціаром може вважатися не тільки власник істотної частки (понад 25%), а й особа, котра «здійснює контроль над підприємством способом, який можна прирівняти до цього». Ключовим критерієм визначення кінцевого бенефіціара в таких випадках є вплив людини на призначення керівних органів підприємства.

Згідно з повідомленням, в українській електронній декларації Петра Порошенка даних про те, що він є бенефіціаром німецької компанії, також немає.

За порушення вимог щодо повідомлення бенефіціарів німецьким законом про боротьбу з відмиванням грошей передбачений штраф до €100 тис. А в разі повторного порушення — до мільйона євро.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...