Україна співпрацюватиме з ЄС у рибній галузі
Україна співпрацюватиме з ЄС у рибній галузі

Міністерство аграрної політики та продовольства України та керівники аграрних відомств різних країн обговорили поглиблення співпраці у тваринницькій, рибній та лісовій галузях. Про це повідомила заступник міністра аграрної політики з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаємо, що раніше стало відомо кому Україна продає молюски та жаб’ячі лапки.

Днями в Берліні проходив Глобальний Форум з продовольства і сільського господарства. На ньому керівництво Мінагрополітики зустрічалось з керівниками аграрних відомств різних країн.

«Одним із важливих питань для України є розвиток фермерства та кооперації. Ми готові використовувати успішний міжнародний досвід. Ми прагнемо стимулювати наших аграріїв до створення кооперативів, навчити їх ефективним бізнес-моделям, що зможе значно підвищити рентабельність їхньої діяльності та галузі в цілому», ‒ прокоментував перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Підсумком зустрічі з Міністром землеробства Латвійської Республіки паном Янісом Дуклавсом стало підписання Програми двостороннього співробітництва Україна-Латвія в галузі агропромислового комплексу на 2018-2019 рр.

Ця Програма охоплює важливі напрями співпраці у галузях ветеринарії та фітосанітарії, рибного та лісового господарства, науково-дослідного співробітництва, сільського розвитку та зеленого туризму, а також регіональне співробітництво», ‒ пояснив Мартинюк.

З Міністром у справах сільського життя Естонії паном Тармо Таммом були обговорені питання в контексті реформування системи управління рибного господарства України та належного впровадження в Україні електронної системи управління.

Крім того, під час зустрічі естонська сторона запропонувала консультативну підтримку щодо розвитку галузі тваринництва та вирішення проблеми АЧС, малого фермерства, а також розбудови цифрової економіки.

За результатами зустрічі домовлено найближчим часом опрацювати та підготувати до підписання міжвідомчий План дій щодо зміцнення співробітництва на період 2018 – 2023 роки, проект якого передала естонська сторона.

Ми і надалі будемо поглиблювати наш діалог не лише у консультативно-експертному полі, а й з метою збільшення показників двосторонньої торгівлі сільськогосподарськими та харчовими товарами», ‒ зазначив Максим Мартинюк.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

2 лютого 2018
Експорт з України до ЄС зріс на 30,4%
За час дії зони вільної торгівлі між Україною і ЄС експорт з України до Євросоюзу за січень — листопад минулого року зріс на 30,4%. Про це...
18 січня 2018
Максим Мартинюк: після заборони домашнього молока продавати його можна буде… на виробництво казеїну
Міністерство аграрної політики та продовольства України обіцяє до 1 липня 207 року вирішити питання заборони продажу домашнього молока. Над цим...
22 грудня 2017
Держрибагентству представлено нового голову
21 грудня 2017 року перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк офіційно представив голову...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...