В Україні прогнозується зростання виробництва курятини
В Україні прогнозується зростання виробництва курятини

За попередніми результатами 2017 року, виробництво м’яса в Україні залишилося на рівні попереднього року та склало 2 325 тис. тонн. Про це повідомляє прес-служба Економічного дискусійного клубу.

Нагадаємо, що великий виробник курятини запускає нову торговельну марку.

Утримати показник на рівні 2016 року вдалося за рахунок птахівництва, яке продемонструвало приріст у виробництві м’яса («плюс» 3,5%). Натомість яловичини та свинини було вироблено відповідно на 4,7% та 2,3% менше, ніж позаторік.

Аналогічні тенденції були характерні й щодо кількості поголів’я худоби і птиці. Так, станом на 01.01.2018 р., порівняно з відповідною датою минулого року, поголів’я великої рогатої худоби скоротилося на 1,5%, свиней — на 8,2%, а птиці зросло на 1,7%.

Другий рік поспіль збільшуються обсяги зовнішньої торгівлі м’ясною продукцією. Так, експорт порівняно з 2016 роком зріс на 16% (до 351 тис. тонн), імпорт — на 28% (233 тис. тонн).

Нарощування присутності української м’ясної продукції на світових ринках відбувається завдяки галузі птахівництва. Частка м’яса птиці у загальних обсягах експорту становить 77% (271 тис. тонн, або на 12% більше, ніж роком раніше). Найвищим попитом українська птиця користується в Єгипті, Іраку та Нідерландах», — йдеться у повідомленні. 

Окрім того, у 2017 році відзначалося пожвавлення експорту яловичини, обсяги якого зросли на 33% та склали 61 тис. тонн, або 17% від внутрішнього виробництва. Основними імпортерами яловичини були Білорусь, Казахстан, Азербайджан.

Як і в попередні роки, м’ясний імпорт представлений, в основному, свининою та м'ясом птиці, які у його структурі займають 52% та 40% відповідно. Імпортується м'ясна продукція переважно із країн Євросоюзу — Польщі, Німеччини, Угорщини, Данії. Частка імпорту у внутрішньому продовольчому споживанні склала майже 11%.

За попередніми балансовими розрахунками, у 2017 році порівняно попереднім споживання населенням м’яса зросло на 0,3 кг і склало 51,7 кг на особу. Попри приріст даного показника, споживання м’яса відстає від раціональної норми на 36% та на 34 кг менше, ніж у ЄС, — 28. 

У структурі споживання м’яса українцями найбільш вагомою залишається частка птиці — 48%, на свинину припадає 37%, на яловичину — 14%, на інші види — 1%.

За оцінками експертів, у 2018 році на внутрішньому ринку зберігатимуться основні тенденції минулого року. Очікується подальше нарощування виробництва м’яса птиці (на 4%) за одночасного скорочення виробництва свинини та яловичини (у межах 2—3%). Передбачається, що загальні обсяги експорту та імпорту м’ясних продуктів, порівняно з минулим роком, суттєвих змін не зазнають, водночас можливі зміни у товарній структурі зовнішніх поставок.

Приріст середньодушового  споживання м’яса та м’ясопродуктів населенням поточному році не перевищить 2%», — прогнозують в Економічному дискусійному клубі. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

26 березня 2018
У січні-лютому експорт української курятини зріс на 40%
За два перші місяці 2018 року українська курятина побила рекорди за ціновою доступністю та експортованістю. Про це інформує Державна фіскальна служба...
18 січня 2018
В курятині знайшли шкідливі для людини патогени
Агентство зі стандартів якості Великобританії повідомило про підвищений рівень вмісту патогенів кампілобактерій у курятині. Про це повідомляє The...
29 серпня 2017
Скільки коштує курятина в різних країнах Європи
Літній моніторинг цін у гіпер- та супермаркетах показав, що українські ціни підходять до цін Польщі, Угорщини, Литви та інших країн. Про це повідомив...

Вибір редакції

18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...
11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...