Україна може втратити частину урожаю фруктів 2018 року
Україна може втратити частину урожаю фруктів 2018 року

Аномально тепла погода і плюсова температура повітря в грудні — січні 2017—2018 років за відсутності снігу можуть спровокувати вимерзання плодових садів на території України. Таку точку зору висловив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, повідомляє ГолосУА.

Нагадаємо, в Україні в 2017 році овочі виросли в ціні на 60%, фрукти — на 24%

«Ще тиждень-два такої погоди і ми на фруктових деревах побачимо бруньки. Щоб зрозуміти масштаб небезпеки, досить згадати минулорічні заморозки початку травня, які нанесли значний збиток садоводам. В окремих господарствах загинув весь урожай», — підкреслив експерт.

За його словами, аномальне тепло спровокувало раннє цвітіння весняних рослин. У грудні українці в окремих регіонах побачили кульбаби, які почали розпускатися. Він додав, що фруктовий урожай може бути збережений, якщо до настання морозів в Україні на полях випаде сніг.

Зараз дуже важливо, щоб до настання морозу випав сніг. У зв'язку з глобальним потепленням Україна ввійшла в фазу «ризикованого землеробства». Адже потепління, про яке багато говорять, насправді не відкриває Україні можливість збирати по 2 урожаї й вирощувати екзотичні фрукти, а несе значні ризики. Для розвитку рослин важливий температурний баланс без різких коливань. Все повинно відбуватися у свій час», — підсумував експерт.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

22 травня 2023
Земля України попри війну – надійний інвестиційний ресурс
Сільськогосподарська земля України залишається надійним інвестиційним об'єкт. Аналіз ринку землі читайте на AgroPolit.com у блозі голови асоціації...
18 травня 2023
Зернова угода і стратегія розвитку повоєнного аграрного потенціалу України
Зернова угода продовжена ще на два місяці. Тож зерновий коридор Чорним морем діятиме до 18 липня 2023 року. Світ продовжить отримувати українську...
17 квітня 2023
Зерновий фронт ЄС: чому Польща, Угорщина, Словаччина блокують аграрний експорт з України?
Був один, а стало два «фронти» для України. Перший – військова агресія росії. Другий (економічний) відкрився наприкінці минулого...