Порошенко тягне на себе «ковдру» державних земель — заява
Порошенко тягне на себе «ковдру» державних земель — заява

Поданий Президентом України законопроект №7363 – зосереджує всю повноту контролю за державними землями в руках Петра Порошенка.Таку точку зору, аналізуючи даний документ, у своїй колонці на «Економічній правді» висловив народний депутат від «Самопоміч», член комітету з питань державного будівництва та регіональної політики Любомир Зубач.

Нагадаємо, що члени аграрного комітету Ради підтримали і рекомендували решті своїх колег прийняти у першому читанні президентський варіант децентралізації. Більше про ключові положення документу читайте у матеріалі AgroPolit.com «Державні гектари перекроять – президентський варіант земельної децентралізації».

 

І от тепер як вишенька на торті — вже згаданий законопроект № 7363, яким «земельну» ковдру глава держави хоче перетягти на себе. Централізація? Ні, це вже, панове, узурпація. В країні намагаються концентрувати владу в одних руках — президентських. Аж не віриться, що я пишу про Україну після Революції Гідності…», — пише Зубач.

На його думку,  цього не  варто робити і слід навпаки посилювати ОТГ, а не президентську вертикаль.

Віддати право розпоряджатися землею ОТГ означає для держави втратити контроль за ресурсами. І ресурсами чималими. Тобто, тоді громади, а не чиновники вирішували б, кому й навіщо передавати землю. Йдеться не лише про надання земель у користування. ОТГ змогли б змінювати цільове призначення приватних ділянок, розташованих у межах об'єднаної громади. Саме оборані мешканцями ради громад впроваджували б плани розвитку територій. І в такий спосіб реалізували б колективне бачення майбутнього: де будуть розташовуватися промислові, сільськогосподарські, інфраструктурні та рекреаційні об'єкти. Це б не була вже вказівка згори», — пояснює народний депутат.

За його словами, саме земля є ключовим ресурсом для планування розвитку громад. Він нагадав:

Якщо ж говорити мовою цифр, то навіть «регіональний міністр визнає: коли землю за межами населених пунктів передадуть громадам ефективність її використання збільшиться утричі. Орієнтовні обсяги додаткових надходжень до місцевих бюджетів, за оцінками експертів, можуть становити від 10 до 15 млрд грн».

Саме тому, пропонує депутат від  «Самопомочі», дуже важливо внести зміни до Земельного кодексу, законів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про оренду землі» і  врешті надати додаткові повноваження сільським, селищним, міським радам ОТГ.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...