Український аграрний експорт може встановити новий рекорд
Український аграрний експорт може встановити новий рекорд

Український аграрний експорт демонструє стабільне зростання і за результатами 2017-го може встановити рекорд. Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева в інтерв’ю «Новий час. Бізнес».

Нагадаємо, що аграрний експорт України за 11 місяців 2017 року сягнув $ 16,4 млрд.

За словами Трофімцевої, експорт аграрної продукції демонструє стрімке зростання, а його продукція є найбільш перспективною для розвитку.

За її інформацією, українську продукцію переважно купували країни Азії — понад $7 млрд, Європи — $5,2 млрд і Африки — 2,4 млрд.

«Втім, нинішні обсяги продажів — це далеко не межа. Потенціал зростання агросектору України ще досить значний. Так, вітчизняні аграрії можуть розвиватися в органічному сільськогосподарському виробництві, але не сировини, а перероблених продуктів», — пише видання.

Крім того, перспективним є розвиток нішевих напрямків. До яких відносяться і крупи, деякі ягоди і продукти з них. А також зернові і олійні культури, які є популярними на світових ринках.

Однак виникає проблема, пов'язана з відсутністю інвестицій та допомоги виробникам з точки зору виходу продажу на зовнішніх ринках, оскільки досвід є не у всіх. Таким чином, для того щоб збільшити продажі готової української агропродукції, а не сировини, за кордон, держава повинна проводити відповідну політику.

Заступник міністра повідомила, що наразі проходить збільшення по багатьом групам товарів, а в Міністерстві триває робота над розвитком експорту товарів із доданою вартістю.

Ми залишаємося світовим лідером з експорту соняшникової олії. Ще один елемент, який мені дуже приємно відзначити, це і збільшення експорту частки переробленої продукції. Згідно зі статистичними даними, досить активно експортували такі речі, як масло та інші молочні жири в Європейський Союз. Також слід зазначити, що більш ніж на $100 млн ми експортували шоколад і вироби з нього. Зараз працюємо над секторальної подстратегіей експорту. Там один з основних KPI — це щоби понад половину експорту структурно займала продукція з доданою часткою вартості», — розповіла Ольга Трофімцева.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 січня 2018
Які рекорди встановили області України у сільському господарстві
В Україні оприлюднили досягнення кожної області за минулий рік, серед яких і рекорди у галузі сільського господарства. Таку інформацію надає видання...
2 січня 2018
Хто купував український виноград протягом минулого року
Експорт українського винограду за 11 місяців 2017 виріс в 3,9 разу проти загального обсягу за весь 2016-й: відповідно 102 т проти 26. Про це свідчать...
30 грудня 2017
Експорт українських продуктів харчування зріс на 22%
Обсяг експорту готових харчових продуктів українських експортерів за 10 місяців 2017 р. зріс на 22% відносно аналогічного періоду минулого року. Про...

Вибір редакції

11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...
10 січня 2022
Данило Гетманцев: Мені всім виробникам хочеться дати нульову ставку ПДВ
Нова податкова реформа в Україні ґрунтуватиметься на відбіленні заробітних плат і доходів. Під цим соусом її автори закладають зменшення ставки...
4 січня 2022
Аграрні закони 2021: податки, оренда, ринок землі, кредитування
Двадцять аграрних законів ухвалила Верховна Рада у 2021 році. Держпідтримка АПК, кредитування аграріїв та оподаткування, децентралізація та...