Експорт українських продуктів харчування зріс на 22%
Експорт українських продуктів харчування зріс на 22%

Обсяг експорту готових харчових продуктів українських експортерів за 10 місяців 2017 р. зріс на 22% відносно аналогічного періоду минулого року. Про це повідомила прес-служба Центру підтримки експорту при УСПП із посиланням на аналітичне дослідження експертів Центру.

Нагадаємо, що аграрний експорт України за 11 місяців 2017 року сягнув $16,4 млрд.

За даними аналітичного дослідження експертів Центру підтримки експорту при УСПП, експорт готових харчових продуктів українських виробників за 10 місяців 2017 р. зріс на 22% відносно показника аналогічного періоду минулого року і склав майже $2,3 млрд.

Основними експортними позиціями в сегменті експорту готових харчових продуктів стали залишки й відходи харчової промисловості ($848 млн.), цукор та кондитерські вироби з цукру ($345 млн), тютюн та його промислові замінники ($284 млн), готові продукти із зерна ($249 млн), алкогольні і безалкогольні напої та оцет ($169 млн).

Коментуючи результати експорту готових харчових продуктів, віце-президент УСПП, координатор Центру підтримки експорту при УСПП Денис Красніков, зазначив, що загалом зростання обсягів експорту саме готової продукції є позитивним трендом для країни. Адже йдеться про поставки готової продукції, яка має більш високу додану вартість, аніж сировина.

Проте не варто перебільшувати експортні досягнення галузі — третина загального обсягу експорту прийшлася на макуху, по суті, сировинний товар», — зазначив Красніков.

Найбільші темпи приросту за 10 місяців поточного року продемонстрували цукор та кондвироби (64%), готові продукти із зерна (49%), алкогольні та безалкогольні напої й оцет (31%). Помірним але позитивним трендом став приріст експорту продуктів з м’яса та риби — на 10%, при тому, що у грошовому вимірі загальний експорт по цій позиції поки що перебуває на досить невеликій позначці у $12 млн.

За 10 місяців цього року експорт склав майже $2,3 млрд. Проте позитивна динаміка зростання експорту вітчизняних товарів говорить про те, що експорт готової продукції в 2017 році сягне $2,4—2,6 млрд», — зазначають експерти центру.

За даними дослідження, ключовими товарами вітчизняного експорту готової продукції стали макуха (33% всього експорту), цукор та вироби з нього (10%), цигарки (10%), алкогольні та безалкогольні напої (8%), продукти переробки овочів (6%), шоколад (5%) Експорт вітчизняної продукції протягом 10 місяців 2017 року здійснювався в 174 країни світу.

За словами Дениса Краснікова, подальше збільшення експорту готових продуктів харчування можливе за умови ефективного діалогу з іноземними партнерами — західними рітейлерами для продажу українських продуктів в європейських супермаркетах.

За даними Центру, найбільшим попитом іноземних торговельних мереж стабільно користуються томатні пасти та кетчупи, натуральні соки, бутильована олія, цукор, мед та кондитерські вироби тощо. І сьогодні Центр активно співпрацює з іспанськими, фінськими, італійськими французькими мережами супермаркетів з метою постачання на їхні полиці продукції українських виробників.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

3 січня 2018
Названо перспективний ринок для українського аграрного експорту
У 2017 році, який став Роком Японії в Україні, стартував довгостроковий проект, головною метою якого є стале збільшення обсягів експорту української...
2 січня 2018
Хто купував український виноград протягом минулого року
Експорт українського винограду за 11 місяців 2017 виріс в 3,9 разу проти загального обсягу за весь 2016-й: відповідно 102 т проти 26. Про це свідчать...
2 січня 2018
Український аграрний експорт може встановити новий рекорд
Український аграрний експорт демонструє стабільне зростання і за результатами 2017-го може встановити рекорд. Про це розповіла заступник міністра...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...