В Україні відбулися перші угоди поглинання
В Україні відбулися перші угоди поглинання

Серед основних характеристик поточного 2017 року можна виділити три напрями. Про це повідомив економіст IMF group of Ukraine Григорій Кукуруза в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com.

Нагадаємо, що за прогнозами фахівця через 10—15 років в Україні може не залишитися чорноземів.

За словами Кукурузи, цього року спостерігалося зростання середньої орендної ставки за лотами держземель із 8% у попередньому році до 14% в поточному. Такі показники обумовлені впровадженням системи електронних аукціонів.

Другою особливістю 2017-го була зміна суспільної думки щодо ринку землі, яка відображена у безпрецедентному супротиві народних депутатів щодо продовження мораторію.

Так, проти його продовження цього року проголосувало аж 48 народних депутатів (та було зібрано 55 підписів у Конституційний суд щодо визнання мораторію антиконституційним явищем) проти 7 голосів проти у 2016-му», — нагадав економіст IMF.

І додав, що крім цього відбувся вихід основних агрохолдингів України на міжнародні ринки капіталу та перші угоди поглинання після кризи 2014—2015 років.

Так, сумарно Кернелу та МХП вдалося залучити понад $1 млрд із вартістю обслуговування в 5,8—6% (станом на грудень 2017-го), що нижче навіть від суверенних облігацій уряду України на 0,1—0,2%», — підсумував Григорій Кукуруза.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

22 травня 2023
Земля України попри війну – надійний інвестиційний ресурс
Сільськогосподарська земля України залишається надійним інвестиційним об'єкт. Аналіз ринку землі читайте на AgroPolit.com у блозі голови асоціації...
18 травня 2023
Зернова угода і стратегія розвитку повоєнного аграрного потенціалу України
Зернова угода продовжена ще на два місяці. Тож зерновий коридор Чорним морем діятиме до 18 липня 2023 року. Світ продовжить отримувати українську...
17 квітня 2023
Зерновий фронт ЄС: чому Польща, Угорщина, Словаччина блокують аграрний експорт з України?
Був один, а стало два «фронти» для України. Перший – військова агресія росії. Другий (економічний) відкрився наприкінці минулого...