Сезонне скорочення молока-сировини підтримує рівень цін
Сезонне скорочення виробництва молока надає підтримку цінам

Сезонне скорочення молока-сировини підтримує рівень цін. Про це поінформувала аналітик Асоціації виробників молока (АВМ) Яна Музиченко.

Водночас, стримуючим фактором було незначне просідання експортних цін. Повідомлення про скорочення експортних відвантажень, які спостерігалися на ринку протягом листопада, в результаті себе не підтвердили.

Натомість у листопаді Україна поставила молочних продуктів на зовнішні ринки на суму 13,9 млн дол. Це найвищий показник від початку року. Рекордними також були відвантаження масла — 3,8 тис. тонн.

Ціна на екстраґатунок у грудні склала 10,18 грн/кг (з урахуванням ПДВ), що відповідає ціні листопада.

Середня ціна на вищий ґатунок склала 9,40 грн/кг, проти 9,41 у листопаді. Перший ґатунок переробники купували в середньому по 9,10 грн/кг, що на 4 копійки вище від ціни попереднього місяця.

В середньому ціна на молоко екстраґатунку у 2017 році склала 8,89 грн/кг, що на 34% вище за середню ціну минулого року, що відповідає світовим тенденціям та в 1,5 разу вище від ціни за останні п’ять років.

Таке зростання стало можливим за рахунок експорту та зростанню цін на молочні продукти у світі, зокрема, масла.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 січня 2018
В Україні зменшиться виробництво молока
В 2018 році прогнозується збільшення світового виробництва молока до рекордних 510,09 млн тонн, що на 9,06 тис. тонн більше від обсягів 2017 року....

Вибір редакції

22 травня 2023
Земля України попри війну – надійний інвестиційний ресурс
Сільськогосподарська земля України залишається надійним інвестиційним об'єкт. Аналіз ринку землі читайте на AgroPolit.com у блозі голови асоціації...
18 травня 2023
Зернова угода і стратегія розвитку повоєнного аграрного потенціалу України
Зернова угода продовжена ще на два місяці. Тож зерновий коридор Чорним морем діятиме до 18 липня 2023 року. Світ продовжить отримувати українську...
17 квітня 2023
Зерновий фронт ЄС: чому Польща, Угорщина, Словаччина блокують аграрний експорт з України?
Був один, а стало два «фронти» для України. Перший – військова агресія росії. Другий (економічний) відкрився наприкінці минулого...