Міністерство фінансів України (Мінфін) таки перекроїло  аграрну частину бюджету на 2018 рік
Мінфін перекроїв ключові положення бюджету на 2018 рік — деталі офіційно

Міністерство фінансів України (Мінфін) таки перекроїло  аграрну частину бюджету на 2018 рік. Про це йдеться у пояснювальній записці до оновленого  варіанту бюджету,  оприлюдненому на сайті парламенту. 

Як писав сьогодні AgroPolit.com з посланням на свої джерела йдеться про перекроювання 2 млрд грн: їх забирають із програми прямих дотацій і розподіляють між іншими, зокрема, на компенсації вартості об’єктів тваринництва, зданих у експлуатацію. Із загальних цифр бюджету варто відзначтити наступні: витрати бюджету до другого читання виросли на 41 млрд грн (тобто, майже на 1,5%) та збільшення зборів від податку на прибуток з 80 до 90 млрд грн (на 10 млрд грн). На надання пільг та субсидій населенню для оплати житлово-комунальних послуг — 15,9 млрд грн, а на потреби Державного фонду регіонального розвитку — 2,9 млрд грн.

Нагадаємо, уряд заклав на фінансову підтримку агросектору в 2018 році 6,3 млрд грн, із них 2 млрд грн — на бюджетні дотації, 1 млрд грн — на підтримку фермерства, ще 2,3 млрд — на програми тваринництва, майже 1 млрд грн — на здешевлення вітчизняної сільгосптехніки.18 народних депутатів  запропонували низку правок до проекту бюджету з двома джерелами для додаткового виділення 2 млрд грн сектору, щоб довести загальну суму підтримки АПК до 8,3 млрд грн (за рахунок демонополізації спиртової галузі та детінізації використання земель сільгоспризначення по країні). Однак уряд не врахував жодну з пропозицій.

Мінфін хоче змінити розподіл коштів аграрної частини бюджету на 2018 рік. Іван Мірошніченко пропонує направити весь фокус бюджетної підтримки направити на одноосібників. Тим часом в уряді запевняли, що пошукають до голосування в парламенті (10 грудня) за весь бюджет ще 2 млрд грн.

Читати до теми: Бюджет-2018 — (не)заперечний?

У пояснювальній записці від 1.12.2017 сказано, що за рахунок зменшення на 2 млрд грн видатків загального фонду державного бюджету на підтримку сільгосптоваровиробників вдалося збільшити  фінансування інших програм. При цьому в Мінфіні не вказали, які статті фінансування з попереднього  варіанту бюджету будуть із позначкою нуль

У пояснювальній записці натомість подано дві програми, куди підуть «зекономлені» гроші:

– збільшено на 1,7 млрд грн. видатки на підтримку галузі тваринництва, що дозволить зберегти та примножити поголів’я великої рогатої худоби, забезпечити збільшення виробництва м’яса, молока та провести заходи з поліпшення генетичного потенціалу сільськогосподарських тварин (КПКВК 2801540 «Державна підтримка галузі тваринництва»);

– збільшено видатки на 300 млн грн на підтримку розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними (КПКВК 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними»).

На потреби Держпродспоживслужби для відновлення всебічного контролю над епізоотичною ситуацією в країні і врегулювання питання щодо зміни джерела фінансування бюджетних установ (ветеринарних лікарень та 1,902 млрд грн (зокрема за загальним фондом — 1,202 млрд грн та за спеціальним фондом — 699,5 млн гривень).

Довідка: 

Верховна Рада підтримала в першому читанні бюджет із показником дефіциту 2,4% ВВП, 7% інфляцією та 3% ВВП економічного зростання та курсом 1 долара майже у 30 грн.  Документом пропонується із 1 січня 2018 року встановити мінімальну заробітну плату в розмірі 3723 грн, прожитковий мінімум — 1700 грн. На сектор національної безпеки й оборони планується виділити 5% ВВП (близько 163 млрд грн); АПК — 6,3 млрд грн; освіту — 217,5 млрд грн (зарплату вчителям збільшать на 25%); охорону здоров’я — 112,5 млрд грн (майже 6 млрд гривень піде на закупівлю ліків через міжнародні організації), дороги — 44 млрд грн та субсидії — 55 млрд грн. У Державний фонд регіонального розвитку закладено, як і цього року, 10 млрд грн. Загалом нардепами до проекту бюджету до першого читання внесено 2289 поправок, які мали б збільшити державні видатки на 1,4 трильйона грн.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

7 грудня 2017
Мінфін перекроїв положення бюджету на 2018 рік
Міністерство фінансів України (Мінфін) таки перекроїло аграрну частину бюджету на 2018 рік. Йдеться про перекроювання 2 млрд грн: їх...

Вибір редакції

17 червня 2022
Як розвиватимуть агроекспорт і три експортні артерії України – автотранспорт, Укрзалізниця та морські порти
Розблокувати транзит українського продовольства через морські порти і обговорити надання статусу кандидата Україні в члени ЄС – це київське...
22 лютого 2022
Галина Янченко: Шквалу земельного рейдерства в Україні у найближчі роки не очікується
Відкриття ринку землі та пожвавлення інтересу інвесторів, земельне та аграрне рейдерство, реформа доданої вартості та як Україні скористатися...