Україна рано чи пізно має завершити земельну реформу, — аграрний держсекретар Німеччини
Україна рано чи пізно має завершити земельну реформу, — аграрний держсекретар Німеччини

Україні потрібно проводити земельну реформу таким чином, щоб якомога більша кількість людей отримала право стати власником землі, а ті, хто постійно працює на ній, змогли її придбати. Про це заявив Державний секретар Федерального міністерства харчування, сільського господарства та захисту прав споживачів Німеччини Петер Блезер у ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com.

Нагадаємо, що мораторій на продаж сільськогосподарської землі планують зняти з 1 січня 2019 року.

За словами Блезера, кожна країна намагається тримати подалі власників великих капіталів, щоб вони не використовували свій фінансовий потенціал для розвитку земельних спекуляцій.

«У Німеччині теж є негативний досвід у цьому питанні. Людина — це просто людина. Якщо вона працює на себе, то рівень мотивації у неї значно вищий. А ще є впевненість у тому, що його земельну ділянку в нього не заберуть. Він зможе передати її дітям, або закласти як заставу», — розповів держескретар аграрного міністерства Німеччини.

За його інформацією, Німеччина, як держава, володіє невеликою частиною земель.

На нових федеративних землях, які приєдналися до Німеччини, земель державного користування трохи більше. До 2020—2025 років навіть цей мізерний пай, котрий належить державі, повинен бути приватизований», — повідомив Блезер.

І додав, що частка іноземного капіталу у німецьких невелика, а їхня діяльність не має значного впливу.

Я б залучав іноземний капітал для того, щоб фабрика могла займатися переробкою продуктів, виготовляти машини тощо. Я б дозволяв купувати землю іноземцям лише в тому випадку, якби вони переїхали до України і працювали на цій землі. Але це не повинні бути великі капітальні компанії, яка займатимуться перекупкою земель і здаватимуть її в оренду. Якби я впроваджував земельну реформу, то подбав би про те, щоб щоб якомога більша кількість людей отримала право стати власником землі, а ті, хто постійно працює на ній, змогли її придбати», — підсумував Петер Блезер.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

20 грудня 2019
У Мінекономіки визначили двох потенційних кандидатів на посаду держсекретаря
У Мінекономіки визначили двох кандидатів на посаду Державного секретаря. Як повідомляє джерело, фіналістами конкурсу стали …
5 липня 2018
Сьогодні відбудеться аграрний день, на якому розглянуть 10 аграрних законопроектів, – Бакуменко
Сьогодні має відбутися агарний день, на порядку деного якого – 10 важливих аграрних законопроектів, в тому числі …
13 жовтня 2017
Як вплине земельна реформа на рейдерство?
Будь-яка нова реформа — це завжди ризик, і земельна реформа також може дати ризик посилення рейдерства. Таку думку висловила …

Вибір редакції

2621
2 0
10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
4419
1 0
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …