Фермери стали на захист добровольців
Фермери просять владу захистити добровольців-охоронців від рейдерів

Голова ГО «Бізнес-Варта» Ольга Матвіїва закликала силові структури не переслідувати добровольців, котрі ставали на захит фермерів та випустити їх із в'язниць. Про це повідомляє Kurkul.com.

За ініціативи ГО «Бізнес Варта», 27 листопада відбулась прес-конференція на тему: «Фермери стали на захист добровольців, які захищають їх від рейдерів».

Нагадаємо, наразі у парламенті готується антирейдерський законопроект із протидії силових захоплень бізнесу, який містить 15 законодавчих змін. Як розповів раніше у ексклюзивному коментарі AgroPolit.com один із його авторів Іван Мірошніченко, документ пройшов погодження з більшістю відомств і вже готується до розгляду на аграрному комітеті. Більше про його положення можете прочитати тут.

На пресс-конференції обговорили вибіркову діяльність правоохоронних органів щодо добровольців, котрі захищали від рейдерства фермерські господарства та тітушок, що намагалися їх захопити.

Зокрема власник ФГ «Нива 2010» Олег Трибиненко розповів, що кримінальне провадження по їх справі досі не зрушило з місця.

Хотілося б провести порівняння по кримінальним справам тітушок, що захоплювали наше підприємство, та по справам добровольців що його захищали. Справу тітушок «спускають на гальмах», а справу добровольців ретельно розслідують. У нас жодній особі по 3 справам не озвучено підозру. А пройшло вже 7 місяців», — розповів Олег Трибиненко.

Нагадаємо, що 26 червня, під час спроби захопити підприємство, місцевими жителями було затримано та передано в поліцію 31 особу, причетну до захоплення. Зневірені в діях місцевої влади та поліції люди звернулися по допомогу до депутатів. На заклик людей відгукнувся народний депутат «Самопоміч», член аграрного комітету Іван Мірошніченко. Він узяв під особистий контроль справу підприємства «Нива-2010». На допомогу місцевим також прибув народний депутат Семен Семенченко із бійцями добровольчого батальйону «Донбас».

Ольга Матвіїва зазначила, що представники владних структур підставляють як фермерів, так і журналістів, і добровольців, які захищають фермерів від рейдерських атак.

Якби правоохоронні органи, державні реєстратори та прокуратура діяли вчасно та якісно із самого початку — проблема рейдерства так гостро не стояла б», — підсумувала вона.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...