Порядок розподілу бюджетної дотації може бути змінено з 1 лютого 2018 року
Порядок розподілу бюджетної дотації може бути змінено з 1 лютого 2018 року

Верховна Рада підтримала в першому читанні бюджет із сумою дотації в 2 млрд грн, але механізм її нарахування має бути змінений. Таку точку зору висловив заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко в інтерв’ю УНН.

Нагадаємо, що депутати виступають за держпідтримку садівництва та поновлення 1,5% збору.

За словами Бакуменка, Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин наполягав, щоб цю цифру залишили на рівні 4 млрд грн.

«Та в першому читанні зміни не були внесені й залишилися ці 2 млрд грн. Насправді це дуже мало, тому що за розрахунками необхідно близько 6 млрд грн», — наголосив заступник голови.

Він додав, що також потрібно змінити порядок розподілу бюджетної дотації Кабінету Міністрів України, яким регулюється її виплата.

У 2017 році було допущено певний прорахунок. Ті підприємства, які мали у своєму складі більшу частину зернового господарства і молочне стадо, в першому півріччі не змогли отримати цю компенсацію. Причина в тому, що порядок був сформований таким чином: заплатив і отримав за формулою повернення. Та оскільки в першій половині року податковий кредит формувався на цих підприємствах від операцій по зерну, то, на жаль, у таких підприємств не було відшкодування грошей за дотацією. Тому небхідно змінити наявний порядок розподілу бюджетної дотації, щоб уже з 1 лютого підприємства почали отримувати всі необхідні ресурси», — підсумував Олександр Бакуменко.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

27 грудня 2017
Хто «наклює» на дотації у новому році?
Прямих бюджетних дотацій для АПК у 2018 році не буде. Уряд не заклав під цю програму жодної копійки. Однак експерти галузі …
25 грудня 2017
Експерти назвали основні ризики отримання дотацій аграріями в 2018 році
Під програму прямих бюджетних дотацій для аграрного сектору у 2018 році уряд не заклав жодної копійки, то звідки ж чекати …
1217
0 0
22 листопада 2017
Косюк: МХП сплатив утричі більше податків за суму отриманих дотацій
Компанія «Миронівський продукт» сплатила за минулий рік 3,5 млрд грн податків і отримала близько 1 млрд грн компенсації з …

Вибір редакції

2617
2 0
10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
4419
1 0
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …