«Астарту» покидають два топ-менеджери — аргументи обох сторін (оновлюється)
«Астарту» покидають два топ-менеджери — аргументи обох сторін (оновлюється)

В агрохолдингу «Астарта» пояснили причини відходу двох топ-керівників від управління двох компаній зі структури холдингу. Про це Latifundist.com розповіли у прес-службі «Астарти».

«У ТОВ АФ «Добробут» та ТОВ ім. Довженка, які входять до складу агропромхолдингу «Астарта», відбуваються кадрові зміни. У вересні цього року керівники цих підприємств Олександр Коваленко та Віктор Скочко усно повідомили про своє бажання звільнитися з обійманих посад. Одночасно вони звернулися з проханням викупити їхні міноритарні частки в очолюваних агропідприємствах. Цю пропозицію була прийнято, а для оцінки їхньої вартості ТОВ АФ «Добробут» та ТОВ ім. Довженка було найнято незалежного оцінювача, який зробив оцінку, відповідну до наявних стандартів. Із ціновою пропозицією Коваленко та Скочко не погодилися. Не погодилися вони і з пропозицією разом вибрати додаткового незалежного оцінювача. Натомість були висунуті ультимативні вимоги щодо викупу їхніх міноритарних пакетів за ціною, яка не лише у рази перевищує ринкову вартість, а й викликає сумніви у здоровому глузді. Одночасно висловлювалися усні погрози, що у разі незгоди з цією пропозицією буде вжито заходів для дискредитації «Астарти», — сказано у прес-релізі прес-служби компанії.

В «Астарті» уточнили, що «у цій ситуації перебування Коваленка та Скочка на посадах генеральних директорів ТОВ АФ «Добробут» та ТОВ ім. Довженка стало неприйнятним».

У повній відповідності до вимог чинного законодавства вони були тимчасово відсторонені від виконання своїх повноважень.

Для управління ТОВ АФ «Добробут» та ТОВ ім. Довженка призначені виконувачі обов’язків, які мають значний досвід керівництва великими агропідприємствми. Вся виробнича діяльність цих компаній відбувається у звичайному режимі, агрофірми виконують усі свої зобов’язання перед співробітниками, пайовиками, контрагентами й постачальниками. Свою стабільність та відповідальність «Астарта» доводила роками, інвестуючи у розширення виробництва та підтримуючи всі сфери життя сільських громад. Це заслуга не окремих керівників, а стратегічна соціально-орієнтована політика компанії, яка була і є незмінною. Ми залишаємося єдиною командою, яка ставить перед собою завдання подальшого розвитку й підвищення ефективності», — пояснили у прес-службі холдингу.

Під час прес-конференції генеральний директор Агрофірми ім. Довженка Віктор Скочко та керівник Агрофірми «Добробут» Олександр Коваленко відзначили, що нова команда, яка прийшла працювати в агропромхолдинг «Астарта-Київ», практично позбавила їх керівних повноважень.

Я ніколи не був проти змін, але до них потрібно ставитися обережно. Село — це село. Людям із села немає більше куди звернутися, як до господаря, котрий орендує землю. Сьогодні люди звертаються, а ми повинні все робити за процедурою. Це єдина політика холдингу», — сказав Олександр Коваленко.

Віктор Скочко додав, що вони мають намір перевести процес переговорів про свій відхід у правову площину, дати доручення адвокату.

Ці питання можна було й не заганяти в глухий кут. Я пропонував піти з гідністю, оголосити нового керівника, попрощатися з колективом», — додав Віктор Скочко.

На питання журналіста, чи пропонували їм грошову компенсацію за їхні міноритарні частки в очолюваних агропідприємствах, Скочко відповів, що розмір компенсації їх не влаштував.

Присутня на прес-конференції начальник юридичного управління «Астарти» Лілія Тімакіна повідомила:

Ніхто їх не змушує ні звільнятися, ні укрупнюватися. По 1% і 0,9% (прим. ред. — акцій агропромхолдингу) перебувають у власності міноритарних власників. Останнім часом від цих людей пішли заклики про розвал підприємства. Скочко заявив про те, що він хоче підприємство, яке орендує 7 тис. га землі, вивести зі складу Агрофірми ім. Довженка. Аналогічні дії проводив і Коваленко в «Добробуті». Тому було прийнято рішення про відсторонення даних осіб».

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

22 травня 2023
Земля України попри війну – надійний інвестиційний ресурс
Сільськогосподарська земля України залишається надійним інвестиційним об'єкт. Аналіз ринку землі читайте на AgroPolit.com у блозі голови асоціації...
18 травня 2023
Зернова угода і стратегія розвитку повоєнного аграрного потенціалу України
Зернова угода продовжена ще на два місяці. Тож зерновий коридор Чорним морем діятиме до 18 липня 2023 року. Світ продовжить отримувати українську...
17 квітня 2023
Зерновий фронт ЄС: чому Польща, Угорщина, Словаччина блокують аграрний експорт з України?
Був один, а стало два «фронти» для України. Перший – військова агресія росії. Другий (економічний) відкрився наприкінці минулого...