Бюджетна політика уряду може поставити під удар науковий потенціал агросектору
Бюджетна політика уряду може поставити під удар науковий потенціал агросектору

Фінансування аграрної науки з бюджету на 2018 рік потрібно збільшити, щоби зберегти науковий потенціал та кадровий склад НААН. Про це у ексклюзивному інтерв'ю AgroPolit.com заявив президент НААН Ярослав Гадзало.

Нагадаємо, що щороку академічні інститути здають на випробування до 600 сортів і гібридів рослин. Цього ж року загалом по Академії очікується зростання виробництва інтелектуальної продукції, насіння, племінних тварин на 10–15%. У 2016 році підприємства НААН подвоїли виробництво і за продаж продукції отримали майже 3,5 млрд грн.

Він нагадав, що минулого року потреби Акадамії також недофінансовувалися уполовину.

Відтак середня заробітна плата в Академії сьогодні трохи вища від 3600 грн. Хоча в законі про освіту на 2018 рік прописано, що вчителі отримуватимуть 7300 грн – це удвічі більше, ніж зарплатня науковця. Тому від нас втікає молодь. Цей фактор також слід враховувати, коли говоримо про ефективність. Так от за 298,5 млн грн державного фінансування у 2016 році, ми сплатили 748 млн грн податків у бюджети усіх рівнів – у 2,5 разу більше, ніж ми отримали з казни! Окрім того, ще 453,4 млн грн надійшло на спецрахунок Академії – на виплату заробітних плат і ведення господарської діяльності», – пояснив практичні наслідки такого кроку президент НААН.

За його словами, ситуація з фінансуванням має всі шанси повторитися:

На 2018 рік на потреби Академії в бюджеті закладено лише половину від потрібної суми. Це слід виправити, і тут потрібна злагоджена позиція депутатів. Сьогодні ми потребуємо підтримки від парламентарів у питанні бюджету».

Як уже повідомляв AgroPolit.com, за даними академіка НААН Михайла Гладія, на наступний рік на роботу установ НААН усіх рівнів передбачено 441 млн грн (51% від потреб).

При цьому підприємства з системи Академії, як пояснив її президент Ярослав Гадзало, збільшують сплату податків з 1 га земель, які обробляють.

Із 364 тис. га землі у 2016 році ми сплатили 740 млн грн податків і зборів, а цього року очікується близько 850 млн грн. Порівняймо з агросектором загалом: 32 млн га землі перебуває в обробітку. Без урахування лісового та водного господарства, загальна сума сплачених податків – близько 25 млрд грн, а тепер розділіть на 32 млн га землі – майже 1000 грн на 1 га, підприємства Академії сплачують близько 2000 грн! Тобто, йдеться про великі об’єми вироблення сертифікованого насіння, племінного молодняка, іншої, інтелектуальної продукції; прозору діяльність Академії та чесну сплату податків до бюджету», — наголосив він.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

3 листопада 2022
Мінагрополітики напише новий порядок видачі міжнародних сертифікатів на харчові продукти
Українські експортери харчової та тваринницької продукції б’ють на сполох – відсутність узаконеного механізму отримання міжнародних...
23 листопада 2022
Торгівельні мережі просять відв’язати ціни в умовах війни
Ритейлори просять уряд скасувати державне регулювання цін з граничними надбавками на соціально значущі продукти та збільшити термін розрахунків із...
28 листопада 2022
Мінімальне податкове зобов’язання на землю – підводні камені: платити чи відкласти?
Власники паїв та орендарі землі з 1 січня 2023 року отримають платіжки про сплату мінімального податкового зобов’язання на землю. Як...