Учасники переговорів по формуванню нового Кабміну прийшли до спільних рішень — джерело
Учасники переговорів по формуванню нового Кабміну прийшли до спільних рішень — джерело

Як стало відомо головним і єдиним претендентом на посаду прем'єр-міністра сьогодні є Володимир Гройсман. Про це повідомляє LB.ua.

Хід переговорного процесу змінюється дуже стрімко. Нинішній глава АП Борис Ложкін претендує на посаду віце-прем'єра-міністра економіки. Міністром фінансів може стати Іван Міклош, екс-міністр економіки Словаччини, а віце-прем'єром з євроінтеграції депутат Іванна Климпуш-Цинцадзе.

У Арсенія Яценюка — згідно вимальовується конфігурації — залишаються п'ять "портфелів". Глава Міністерства природних ресурсів у цій момент не визначений — "тривають торги" з БПП, "Батьківщиною" і Олегом Ляшко. Останній, проте, готовий відмовитися від посад в Кабміні в обмін на посаду спікера ВР. Державну фіскальну службу — за попередньою домовленістю — очолить Ніна Южаніна.

Таким чином, в коаліції залишаються чотири фракції — БПП, "Народний фронт", Радикальна партія і "Батьківщина".
Голосування заплановане наступного вівторка або четвер.

При цьому джерело зазначило, що проти Наталії Яресько як прем'єр-міністра виступили майже всі сторони переговорів, включаючи БПП і "Народний фронт", який раніше був готовий підтримати її. "Фронтовики" обурилися наміром Яресько змістити з посад Авакова і Петренко, а також програмою уряду, яка полягає лише в тому, щоб виконати список вимог МВФ. "Батьківщина" погодилася на будь-які прем'єрські кандидатури, крім Яценюка і Яресько.
На Банковій, також безпосередньо причетний до ходу переговорів, висловив думку про те, що "Яценюку вистачить і чотири" портфеля "— МВС, Мін'юст, Міністерство освіти, Міністерство інфраструктури. Переговори по п'ятому — тривають. Претендентами на нього також є Тимошенко і Ляшко.

Разом з тим, в АП сумніваються, що Ляшко увійде в коаліцію. В такому випадку більшість в парламенті формуватимуть три учасники — БПП, "Народний фронт" і "Батьківщина", решта голосів планують добирати з позафракційних. В якості спікера ВР там назвали Андрія Парубія.

На даний момент немає ясності щодо глав Мінсоцполітики і Нацбанку. Проти Валерії Гонтаревої виступають депутати Ради від різних фракцій, проте на Банковій альтернативу Валерії Олексіївні поки не запропонували. Сама Гонтарева, за відомостями співрозмовників в її колі, готова подати у відставку в разі, якщо Яресько та Абромавічус покинуть свої пости.

Важливо відзначити, що всі вищевикладені деталі обговорювалися при безпосередній участі Арсенія Яценюка, про що він повідомив найближчим соратникам, проте — за їхніми словами — підсумкового рішення для себе все ще не прийняв. Таким чином, не виключено, що Арсеній Петрович ще стане докладати зусиль щоб залишитися на посаді. Хід переговорного процесу змінюється дуже стрімко.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 березня 2016
Кабмін повність оновлює свій склад — джерело
Команди президента і прем'єра узгоджують новий склад Кабміну, і там можуть з'явитися відомі європейські реформатори. Про це повідомляє...
11 березня 2016
Гройсман закликав Яценюка знайти вихід з політичної кризи — прес-служба
Голова Верховної Ради (ВР) Володимир Гройсман закликає прем'єр-міністра Арсенія Яценюка і фракцію "Народний фронт" у парламенті прийняти рішення про...
9 березня 2016
Яресько та Гройсман є основними кандидатами на пост прем'єра — Financial Times
В якості альтернативи на пост прем'єра розглядається не тільки глава Мінфіну Наталія Яресько, але і спікер Верховної Ради Володимир Гройсман. Про це...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...