Чого чекають об’єднані громади від держбюджету-2018 — лист Асоціації ОТГ
Чого чекають об’єднані громади від держбюджету-2018 — лист Асоціації ОТГ

Асоціація об’єднаних територіальних громад надіслала до Комітету Верховної Ради з питань бюджету свої пропозиції до законопроекту «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (законопроект №7000). Про це повідомляє прес-центр ініціативи «Децентралізація влади».

Перш за все, Асоціація пропонує перевести всі ОТГ, що вже утворені та ще будуть утворені в 2017 році, на прямі міжбюджетні відносини з 1 січня 2018 року. «З метою забезпечення законодавчих підстав необхідно також невідкладно ухвалити законопроект № 4773», — йдеться у листі.

Крім того, Асоціація пропонує передбачити у державному бюджеті субвенцію на формування інфраструктури ОТГ у обсязі не менш як 4 млрд грн, з огляду на те, що кошти зазначеної субвенції мають бути спрямовані на понад шістсот ОТГ, утворених у 2015-2017 роках.

Також, Асоціація підтримує встановлений законопроектом обсяг Державного фонду регіонального розвитку (8,1 млрд грн) як такий, що відповідає визначеному Бюджетним кодексом (1% прогнозного обсягу доходів загального фонду держбюджету).

Асоціація також пропонує не збільшувати у 2018 році обсяги реверсної дотації для ОТГ і не змінювати формулу, яка застосовувалася для розрахунку цієї дотації у 2017 році.

При цьому, Асоціація вважає неприйнятною передбачену законопроектом передачу у 2018 році на місцевий рівень пільг населенню на послуги ЖКГ (оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, плати за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, вивезення побутового сміття та рідких нечистот).

Щодо акцизу з паливно-мастильних матеріалів, Асоціація вважає за доцільне повернутися до механізму, який діяв у 2016 році (закріплення частки зарахування цього податку за місцевими бюджетами), але запровадити цей механізм лише щодо об’єднаних територіальних громад.

Асоціація просить залишити чинним (вдосконаливши, за потреби) механізм передачі додаткової дотації для здійснення переданих із державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я безпосередньо в бюджети ОТГ, а не передавати згадану дотацію до обласних бюджетів, як це передбачено проектом держбюджету.

Ознайомитися з листом можна ТУТ

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

10 квітня 2018
Сільська медицина та дороги – пріоритетні напрямки роботи Кабміну у 2018 році, – Президент
Сучасна медицина в кожному селі, відремонтовані дороги, школи з високим рівнем освіти - такі завдання на рік поставив перед урядом Президент України...
19 лютого 2018
«Привид» аграрної «Батьківщини», або До чого готується «головний популіст» країни
«Батьківщина» гострить лижі до парламенту після гарного ляпу на останніх виборах до  ради. Так, у 2017 році вона трималася у лідерах...
13 лютого 2018
99% ОТГ зробили перший крок до отримання земель у власність, підписавши меморандуми з Держгеокадастром
657 із  665 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), які утворені на сьогодні в Україні, та які, згідно з прийнятим урядом розпорядженням,...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...