Україна приєдналася до єдиного цифрового ринку ЄС
Україна приєдналася до єдиного цифрового ринку ЄС

5 жовтня Україна першою зі Східного партнерства приєдналася до єдиного цифрового ринку ЄС. Про це повідомив народний депутат Олексій Мушак на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, в Україні відкрили базу даних власників усіх компаній.

У Європейському Союзі 2014 року було прийнято рішення створити єдиний цифровий ринок. Для цього ухвалено директиву 910/2014 «Щодо електронної ідентифікації та довірчих послуг для цілей електронних транзакцій на внутрішньому ринку».

Тож 5 жовтня Україна першою зі Східного партнерства гармонізувала своє законодавство у цій сфері.

За словами Мушака, в першу чергу українські підприємства отримують можливість підписувати електронні договори з компаніями з країн-учасниць Світової організації торгівлі.

До побачення, пересилко макулатури через DHL. Тепер, згідно зі статтею 14-ї директиви, Україна має змогу почати перемовини про взаємне визнання електронних довірчих послуг. З українським електронним підписом через планшет можна буде підписувати угоди в Європі. Як купувати будинок на Французькій Рів'єрі, так і подавати документи в магістратуру європейського університету. Вже не кажучи про можливість доступу до цифрового ринку обсягом у десятки мільярдів євро», — пояснює нардеп.

Він додає, що значно спроститься і стане доступнішим електронний документообіг. Українські компанії також зможуть усі свої домовленості перевести в електронний формат.

Знову ж, закон дає підґрунтя для активного запровадження Mobile ID та Bank ID. Це повторення передового скандинавського досвіду. Як українські банки, так і мобільні оператори вже давно готові до цього. Але, звичайно, попереду ще багато робити. І безповоротний початок уже покладено», — підсумовує Олексій Мушак.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

23 квітня 2018
Цифрові технології в агросекторі можуть в рази підняти урожайність
Частка цифрових технологій в агросекторі України є досить низькою – близько 10-12%, – але саме вони можуть в рази …
1163
2 0
17 вересня 2017
Агрохолдинг МХП розвиватиме цифрове сільське господарство, — Мельник
МХП Компанія «Миронівський хлібопродукт» (МХП) інвестуватиме кошти у розвиток цифрового сільського господарства. Про це в …
1179
0 0
12 вересня 2017
Мушак не жартував? Іранці хочуть скупити українську землю?
Під час Українсько-іранського бізнес-форуму, який зібрав близько 200 компаній, іранські компанії висловили зацікавленість не …

Вибір редакції

2593
2 0
10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
4406
1 0
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …