Українській яловичині та м’ясу ВРХ топчуть стежку до Туреччини
Українській яловичині та м’ясу ВРХ «топчуть стежку» до Туреччини

Україна найближчим часом надасть детальну інформацію про потенційних експортерів яловичини та ВРХ Туреччині для запуску експорту цієї продукції. Про це повідомила прес-служба Асоціації тваринників України (АТУ) після робочої зустрічі в Офісі торгового радника при посольстві Турецької Республіки за участі торгового радника Турецької республіки Хайдара Кочака.

Як сказано у прес-релізі, предметом зустрічі є налагодження експорту великої рогатої худоби живою вагою та м’яса яловичини до Туреччини. Даній зустрічі передувало офіційне звернення до Асоціації тваринників України від посольства Турецької Республіки.

 

Сьогодні серед українських виробників ВРХ є велика зацікавленість у експорті продукції до Туреччини — потужного споживача яловичини. Наші підприємства мають усі технічні та економічні можливості для експорту значних обсягів продукції… Єдиною перешкодою для експорту ВРХ до Туреччини сьогоднішні залишається відсутність узгодженого ветеринарного сертифікату з карантинування тварин», — розповів перший заступник Держпродспоживслужби Андрій Жук.

За його словами, Україна є благополучною з погляду епізоотичної ситуації у напрямі ВРХ.

Під час розмови з турецьким торговим представником було домовлено, що АТУ найближчим часом надасть детальну інформацію про наших експортерів яловичини, їхні потужності та можливості, а також дані про відсутність перешкод для узгодження ветеринарного сертифікату у зв’язку із благополучним статусом України з погляду здоров’я ВРХ. Дана інформація стане основою звіту пана Хайдара Кочака про можливості щодо експортування української продукції ВРХ до найвищих представників влади Туреччини, який буде передано ним у найкоротші строки», — сказано у прес-релізі асоціації.

Голова АТУ Ірина Паламар розповіла, що тепер очікують на приїзд офіційної делегації від Туреччини для узгодження ветеринарних сертифікатів і підписання відповідних договорів.

Впевнена, що вже найближчим часом в українських виробників яловичини з’явиться потужний і серйозний імпортер, що стане вагомим поштовхом для розвитку скотарства в Україні», — прокоментувала вона зустріч.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 листопада 2017
Україна недоотримує $2 мільярди через яловичину
Єдиний нереалізований потенціал в агросекторі на сьогодні — у виробництві яловичини. Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...