Сьогодні набули чинності додаткові торговельні преференції ЄС для України
Сьогодні набули чинності додаткові торговельні преференції ЄС для України

Єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом і торговий представник України — заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Наталія Микольська вітають набуття чинності 1 жовтня автономних торгових преференцій ЄС для України. Про це йдеться у спільній заяві, оприлюдненій на сайті Єврокомісії.

«Це хороша новина для українських експортерів. Кілька важливих сільськогосподарських і промислових товарів тепер матимуть кращий доступ на ринок ЄС, оскільки їх можна експортувати без застосування мита. Це є важливою ознакою тривалої, значної економічної та політичної підтримки ЄС для українського народу, країни та її зусиль у реформах», — зазначили єврокомісар і торговий представник України.

Повідомляється, що Україна зможе безмитно експортувати до ЄС більші обсяги пшениці, кукурудзи, ячменю, вівса та ячмінних круп і гранул.

Регламент ЄС щодо автономних торговельних преференцій збільшить обсяги сільськогосподарської продукції, яку Україна може експортувати до ЄС згідно з Угодою про асоціацію, не сплачуючи митні збори. Це також прискорить ліквідацію ввізних мит ЄС на певні промислові товари, як це передбачено Угодою про асоціацію», — йдеться у заяві.

Ця пропозиція створює можливості експорту без застосування мита більших обсягів перероблених помідорів, натурального меду та виноградних соків до ЄС. Такі торгові преференції також сприятимуть розвитку галузей промисловості, наприклад, нададуть переваги українським виробникам взуття, мінеральних добрив, алюмінієвих виробів та побутової електроніки.

Додаткова лібералізація для експорту ячменю, пшениці та кукурудзи почне застосовуватися з 1 січня 2018 року.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...