Як не пустити аграрний бюджет на вітер — точка зору
Народний депутат України, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко

У проекті державного бюджету на 2018 рік передбачено 6,8 млрд гривень на підтримку розвитку сільгоспвиробництва, але ця сума є значно меншою, ніж потребує аграрна галузь. Про це розповів народний депутат Україна, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, передає «УАК».

За словами Козаченка, постає два питання: як будуть розподілені кошти та чи реально збільшити аграрну частину бюджету.

Як відомо, 2 млрд гривень — це ті кошти, які буде використано на так звані дотації. Йдеться про систему субсидій, яка корелюється зі сплатою підприємством ПДВ. Ще 2,3 млрд гривень — це кошти, які пропонують витратити на капітальне будівництво в АПК. 945 млн гривень — програма компенсації частини вартості сільськогосподарської техніки українського виробництва. І ще 1 млрд гривень — підтримка розвитку малого фермерства в Україні.

Це основні аграрні статті у проекті держбюджету. Також є й інші програми держпідтримки. Наприклад, незначні кошти передбачені на здешевлення кредитів для аграріїв. А декілька десятків мільйонів — на програми страхування ризиків у сільськогосподарському виробництві», — уточнює Козаченко.

Він додав, що цей проект було розглянуто на рівні представників аграрних об’єднань. Попередня нарада також мала місце і в Аграрному комітеті Верховної Ради.

Маємо чимало пропозицій щодо ефективнішого використання коштів, а також збільшення видатків за окремими статтями. Одна з головних пропозицій — сума 6,8 млрд гривень може бути збільшена на 2 млрд. Принаймні, для цього є необхідні ресурси», — зазначив він.

Козаченко розповів, що першим джерелом коштів може стати виведення з «тіні» тих фермерів, які ухиляються від сплати податків.

Досить великий масив земель сьогодні перебуває у тіньовому обороті. Тому є пропозиція збільшити податок на землю для тих суб’єктів, які не показують, що їхні угіддя перебувають в обробітку або в оренді», — зазначив нардеп.

І додав, що ще частину коштів пропонується вилучити з незаконного обігу підакцизних товарів, зокрема, алкогольних напоїв. За даними асоціації «Укргорілка», державний бюджет втрачає понад 6 млрд гривень.

Є багато пропозицій і щодо підтримки малих фермерських господарств. Наприклад, йдеться про те, що основну частину цих коштів варто спрямувати на створення кооперативів та субсидування вирощування «нішових» сільськогосподарських культур. Саме малі фермерські господарства можуть бути надзвичайно успішними в цьому сегменті. Очевидно, буде переглянуто програму компенсацій на купівлю сільськогосподарської техніки. В проекті бюджету на неї передбачено майже 1 млрд гривень. Але, за прогнозами, в поточному році буде використано лише близько 200 мільйонів. Отже, існують сумніви щодо того, чи варто виділяти на неї аж 1 млрд гривень. Є пропозиції спрямувати частину коштів на пряме дотування сільськогосподарських підприємств, яким необхідна техніка. А ще частину коштів, можливо, варто спрямувати на зменшення відсотків за кредитами, які видаватимуть банки на купівлю сільськогосподарської техніки», — підсумував Леонід Козаченко.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

3 лютого 2021
Озвучено законодавчі колізії в питаннях спадщини: ризики для аграрного бізнесу та важкі наслідки
Сьогодні в Україні існує критична необхідність врегулювання законодавства, що регулює правовідносини у сфері спадкування, зокрема, у сфері управління...
9 жовтня 2017
«Аграрний фонд» знайшов зникле борошно на 5 млн грн
Під час планової перевірки на ДП «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» співробітниками ПАТ «Аграрний фонд» була...
29 вересня 2017
Відеоновини. Випуск 29.09.2017
У цьому випуску Ви побачите: 1. Українських аграріїв планують застрахувати2. Знайшли джерела збільшити пряму підтримку агросектору на 2...

Вибір редакції

16 червня 2021
Порядок та напрямки отримання держпідтримки українським виробникам зрошувальної техніки – офіційно
Представникам АПК відвоювали фінансову підтримку українських виробників зрошувальної техніки з бюджету на 2021 рік. Це випливає із аналізу проекту...
4 червня 2021
Виноробство в Україні: сучасний стан і перспективи
Голова громадської спілки «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України»  Володимир Печко розповів про сучасний стан...
8 червня 2021
Нові інструменти та процедури у процесі просторового планування та впорядкування земель
Якщо вести мову про комплексні плани просторового розвитку громад, які вже сьогодні передбачені новим земельним законодавством і будуть...