Як не пустити аграрний бюджет на вітер — точка зору
Народний депутат України, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко

У проекті державного бюджету на 2018 рік передбачено 6,8 млрд гривень на підтримку розвитку сільгоспвиробництва, але ця сума є значно меншою, ніж потребує аграрна галузь. Про це розповів народний депутат Україна, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, передає «УАК».

За словами Козаченка, постає два питання: як будуть розподілені кошти та чи реально збільшити аграрну частину бюджету.

Як відомо, 2 млрд гривень — це ті кошти, які буде використано на так звані дотації. Йдеться про систему субсидій, яка корелюється зі сплатою підприємством ПДВ. Ще 2,3 млрд гривень — це кошти, які пропонують витратити на капітальне будівництво в АПК. 945 млн гривень — програма компенсації частини вартості сільськогосподарської техніки українського виробництва. І ще 1 млрд гривень — підтримка розвитку малого фермерства в Україні.

Це основні аграрні статті у проекті держбюджету. Також є й інші програми держпідтримки. Наприклад, незначні кошти передбачені на здешевлення кредитів для аграріїв. А декілька десятків мільйонів — на програми страхування ризиків у сільськогосподарському виробництві», — уточнює Козаченко.

Він додав, що цей проект було розглянуто на рівні представників аграрних об’єднань. Попередня нарада також мала місце і в Аграрному комітеті Верховної Ради.

Маємо чимало пропозицій щодо ефективнішого використання коштів, а також збільшення видатків за окремими статтями. Одна з головних пропозицій — сума 6,8 млрд гривень може бути збільшена на 2 млрд. Принаймні, для цього є необхідні ресурси», — зазначив він.

Козаченко розповів, що першим джерелом коштів може стати виведення з «тіні» тих фермерів, які ухиляються від сплати податків.

Досить великий масив земель сьогодні перебуває у тіньовому обороті. Тому є пропозиція збільшити податок на землю для тих суб’єктів, які не показують, що їхні угіддя перебувають в обробітку або в оренді», — зазначив нардеп.

І додав, що ще частину коштів пропонується вилучити з незаконного обігу підакцизних товарів, зокрема, алкогольних напоїв. За даними асоціації «Укргорілка», державний бюджет втрачає понад 6 млрд гривень.

Є багато пропозицій і щодо підтримки малих фермерських господарств. Наприклад, йдеться про те, що основну частину цих коштів варто спрямувати на створення кооперативів та субсидування вирощування «нішових» сільськогосподарських культур. Саме малі фермерські господарства можуть бути надзвичайно успішними в цьому сегменті. Очевидно, буде переглянуто програму компенсацій на купівлю сільськогосподарської техніки. В проекті бюджету на неї передбачено майже 1 млрд гривень. Але, за прогнозами, в поточному році буде використано лише близько 200 мільйонів. Отже, існують сумніви щодо того, чи варто виділяти на неї аж 1 млрд гривень. Є пропозиції спрямувати частину коштів на пряме дотування сільськогосподарських підприємств, яким необхідна техніка. А ще частину коштів, можливо, варто спрямувати на зменшення відсотків за кредитами, які видаватимуть банки на купівлю сільськогосподарської техніки», — підсумував Леонід Козаченко.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 жовтня 2017
«Аграрний фонд» знайшов зникле борошно на 5 млн грн
Під час планової перевірки на ДП «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» співробітниками ПАТ «Аграрний фонд» була...
29 вересня 2017
Відеоновини. Випуск 29.09.2017
У цьому випуску Ви побачите: 1. Українських аграріїв планують застрахувати2. Знайшли джерела збільшити пряму підтримку агросектору на 2...
22 вересня 2017
Скоцик «домігся» вигнання Леоніда Козаченка із Аграрної партії
Сьогодні Аграрна парія виключила зі своїх лав народного депутата, президента Української аграрної конфедерації Леоніда Козаченка. Про це в...

Вибір редакції

14 листопада 2019
Ринок землі в Україні: хронологія земельної реформи (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
AgroPolit.com запускає постійний моніторинг подій, пов'язаних із земельною реформою та відкриттям ринку землі в Україні. Ми не пропустимо жодної...
15 листопада 2019
Верховна Рада: голосування за відкритий ринок землі — реакція агроринку і політиків
Верховна Рада вже проголосувала в першому читанні за законопроект №2178-10 про ринок землі. Соцмережі в цей час бурхливо обговорювали обставини...
14 листопада 2019
Іван Чайківський: Я – єдиний «агент» Аграрної партії в парламенті
Секретар аграрного комітету Іван Чайківський – один із небагатьох депутатів Верховної Ради, який не входить до однопартійної більшості зі...