У 4-х областях стартували пілотні проекти з безпечності молока
У 4-х областях стартували пілотні проекти з безпечності молока

Проект зі впровадження сучасної системи контролю за безпечністю молочних продуктів стартував у Вінницькій, Миколаївській, Полтавській та Харківській областях. Про це повідомив керівник Проекту з безпечності молока САФОЗО Ігор Кравченко на конференції «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні».

«Пілотними областями обрано 4 області: Вінницька, Миколаївська, Полтавська і Харківська. В цих областях проект спільно з 10 молокопереробними підприємствами здійснює низку заходів з метою підвищення безпечності та якості молочної сировини через навчання, тренінги та індивідуальні консультації», — зазначив Кравченко.

Окрім співпраці з виробниками, проект також забезпечить необхідним обладнанням 4 державні лабораторії.

Проект забезпечить 4 державні лабораторії у пілотних областях необхідним обладнанням для впровадження державного контролю безпечності сирого молока за трьома основними показниками безпечності: загальне бактеріальне обсіменіння, кількість соматичних клітин і наявність інгібіторів», — наголосив керівник проекту САФОЗО.

Ігор Кравченко також пояснив, що проект тісно співпрацює як із Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, так і з виробниками молочної продукції.

Діяльність проекту спрямована, з одного боку, на надання технічної допомоги Держпродспоживслужбі, щоб розробити і ввести в дію сучасну систему інспектування безпечності харчових продуктів на основі оцінки ризиків у молочному ланцюгу доданої вартості, а з іншого, на надання допомоги молокопереробним підприємствам», — підкреслив він.

Олександр Ярощук для AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 жовтня 2017
Молоко в світі подорожчало на 17%
Світові ціни на молоко у вересні досягли $39/100 кг ЄСМ, що на 1,6% вище за ціну в серпні 2017 року і на 17% вище від ціни у вересні 2016- го. Про це...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...