Представник ЄС: українському ринку зерна потрібна диверсифікація
Представник ЄС: українському ринку зерна потрібна диверсифікація

Розумне регулювання ринку зернових буде ефективним тоді, коли всі сторони будуть зацікавлені в цьому процесі. Таку точку зору висловив аташе з економічної співпраці, соціального і регіонального розвитку Представництва Європейського Союзу в Україні Боріс Філіпов під час круглого столу «Український ринок зерна: ефективне регулювання для світового лідерства» в Києві.

Нагадаємо, за оцінками експертів, 28% законодавчих актів регулювання ринку зерна сьогодні не актуальні і їх потрібно скасувати.  Україна має потенціал стати головним експортером зернових у світі. Нещодавно учасники ринку забили на сполох, адже проект нової зернової інструкції Мінагрополітики може зірвати експорт.

За його словами, виробники, представники уряду та трейдери мають дійти до спільного рішення.

Ці рішення впливатимуть на всю економіку України. Україна є серйозним і надійним партнером. Експорт зерна в ЄС становить 8,4 млн т, що є показником значного експортного потенціалу. Угода про Асоціацію та вільну торгівлю дала Україні безмитні квоти. ЄС — великий ринок, який запропонував цікаві умови для імпорту. Найцікавіше для ЄС — імпорт зерна», — зазначив аташе з економічної співпраці.

Він додав, що в майбутньому хотілося б бачити більшу частку експорту малих та середніх підприємств. «Необхідно сприяти диверсифікації виробництва і забезпечити розвиток сприятливого бізнес-клімату. Завдяки таким зустрічам, в уряду є можливість почути та покращити умови», — підсумував Боріс Філіпов.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

6 січня 2018
В Україні почав працювати найбільший портовий оператор світу
У січні 2018 року компанія P&O Maritime, яка на 100% належить найбільшому світовому портовому оператору DP World Group, …
19 жовтня 2017
Олександр Жемойда: Це має бути наше правило — диверсифікація експорту за правилом 3D
Вклав гроші, виростив продукцію… куди збувати? Питання, на яке доводилося шукати відповідь чи не кожному сільгоспвиробнику. …

Вибір редакції

2595
2 0
10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
4406
1 0
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …