28% законодавчих актів регулювання ринку зерна сьогодні не актуальні — заява
28% законодавчих актів регулювання ринку зерна сьогодні не актуальні — заява

Україна сьогодні займає провідне місце в експорті зернових культур, забезпечуючи 3% світового виробництва зерна. Про це повідомив голова сектору «Сільське господарство» Офісу ефективного регулювання Андрій Заблоцький під час круглого столу «Український ринок зерна: ефективне регулювання для світового лідерства» в Києві.

Нагадаємо, що Україна має потенціал стати головним експортером зернових у світі. Нещодавно  учасники ринку забили на сполох, адже проект нової зернової інструкції Мінагрополітики може зірвати експорт.

За словами Заблоцького, ринок зерна регулює 56 регуляторних актів, що надзвичайно багато.

«Близько 36% законодавчих актів були прийняті до 2010 року, коли цілі держави були зовсім іншими. Тому українське законодавство потрібно змінювати», — наголосив він.

Він додав, що 28% актів сьогодні є неактуальними.

Сьогодні є 18% дієвих механізмів: аграрні розписки, фітосанітарний сертифікат, карантинний сертифікат, заборона руху для автомобільного вантажного транспорту», — зазначив Заблоцький. За його словами, потрібно скасувати декларацію про обсяги зберігання зерна, гарантійний фонд, міжнародний договір з експорту-імпорту зерна.

«Варто звернути увагу на формування інтервенційних цін, адже вони є вкрай чутливими. Також важливо звернути увагу на питання страхування врожаю. Це дієвий інструмент, який сьогодні, на жаль, не використовується», — підсумував Андрій Заблоцький.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...