Іван Мірошніченко: За 10 днів з'явиться антирейдерський законопроект
Народний депутат України («Самопоміч») Іван Мірошніченко

Рейдери активізуються у відповідь на підготовку урядом та громадськістю антирейдерського плану дій. Про це на засіданні антирейдерської робочої групи при парламентському комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин зазначив народний депутат України («Самопоміч») Іван Мірошніченко.

Нагадаємо, що, як уже писав AgroPolit.com, перше засідання цієї робочої групи відбулося сьогодні. 4 вересня 2017 року в уряді створив постійно діючу міжвідомчу робочу групу при КМУ з питань забезпечення узгоджених дій, спрямованих на захист майнових прав власників та орендарів земельних ділянок. Крім того, аграрний комітет показав чорновий план боротьби з рейдерством в Україні.

«Спільна активна антирейдерська робота, яка проводиться останнім часом, не залишилась непоміченою рейдерами, оскільки вони роблять усе можливе, щоб якнайшвидше закрити справи проти них в правоохоронних органах, і тому на ці факти потрібно звернути особливу увагу, а крім того, максимально прискорити процес боротьби з бандитами», — наголосив народний депутат.

За його словами, в рамках цієї робочої групи варто розглянуто необхідні заходи для захисту майнових прав власників та орендарів земельних ділянок, а також із протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.

Як уточнив Іван Мірошніченко, за 10 днів фахівці планують представити новий антирейдерський законопроект — «Про захист майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки».

Нагадаємо, раніше AgroРolit.com повідомляв, що за домовленістю заступника аграрного комітету Олександра Бакуменка, міністра юстиції Павла Петренка з головою парламенту Андрієм Парубієм, документ отримає «зелене світло» в сесійній залі ВРУ і буде проголосовано якомога швидше.

Законопроектом, який наразі розробляється, пропонується врегулювати такі питання:
1. Розмежувати інформацію, яка вноситься та зберігається у Державному земельному кадастрі та Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
2. Публікація інтегрованих даних Державного земельного кадастру та Державного реєстру прав на нерухоме майно на публічній кадастровій карті.
3. Перенесення даних про зареєстровані права на земельні ділянки, які виникли до 2013 року, до Державного реєстру прав на нерухоме майно.
4. Зобов’язати державних реєстраторів Мін’юсту при здійсненні реєстрації речових прав на нерухоме майно перевіряти, що особа, яка звернулась із заявою про вчинення реєстраційних дій, має право на їх здійснення.
5. Власники земельних ділянок самостійно визначають, чи є необхідність при реєстрації договору оренди (а в подальшому — купівлі-продажу земельної ділянки), посвідчувати його нотаріально, про що направляють засвідчене нотаріусом повідомлення державному реєстратору Мін’юсту.
6. Скасувати необхідність отримання паперових витягів власниками та користувачами земельних ділянок і зобов’язати державних реєстраторів отримувати необхідні витяги про земельні ділянки з Державного земельного кадастру при вчиненні реєстраційних дій.
7. Запровадити можливість отримання з Державного земельного кадастру електронних витягів про земельні ділянки в режимі он-лайн із застосуванням інтерфейсу публічної кадастрової карти.
8. Передбачити можливість продовження дії договору оренди земельної ділянки у відповідності до порядку його пролонгації, визначеного у конкретному договорі.
9. Державний реєстратор зобов’язаний залишити без розгляду заяву про реєстрацію права на нерухоме майно, якщо у заяві не вказано кадастровий номер земельної ділянки чи вказаний заявником кадастровий номер відсутній у Державному земельному кадастрі.
10. Наповнення Державного земельного кадастру інформацією про земельні ділянки, права на які були зареєстровані до 1 січня 2013 року.
11. Щодо реєстрації складу засновників (учасників) юридичної особи.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

21 жовтня 2021
Зростання ціни на газ – причини та наслідки газового шоку для АПК
Збільшення ціни на природний газ б'є по аграрному виробництву України. Адже країна має критичну залежність від газу у найважливіших галузях...
20 жовтня 2021
Держгеокадастр ініціює зміну способу оцінки вартості землі сільськогосподарського призначення для Фонду держмайна
Держгеокадастр пропонує змінити алгоритм розрахунку Фондом держмайна України оціночної вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення...
18 жовтня 2021
Перші сто днів роботи ринку землі – перевага на боці оренди
Минули перші сто днів роботи ринку сільськогосподарських земель. Ми вже можемо оцінити перші результати, доступні нам завдяки моніторингу...