Україна може отримати $20 млрд за держземлі
Від продажу держземель Україна може отримати значний прибуток

Україна може отримати $20 млрд за держземлі. Такий прогноз зробив керуючий партнер інвестиційної групи ICU Макар Пасенюк на Ukrainian Financial Forum, повідомляє FinClub.

«Потенційний обсяг інвестицій, отриманих від продажу землі, яка у державній власності, ми оцінюємо в $15—20 млрд», — сказав Макар Пасенюк.

На його думку, саме з продажу земель, котрі перебувають у держвласності, могло б початися формування ринку землі.

Цей напрям Макар Пасенюк вважає ключовим джерелом прямих інвестицій.

Рівень інвестицій в основний капітал за другий квартал поточного року склав 15,4% від ВВП, що більше, аніж 15,1% в цілому за 2016 й рік і 13% — роком раніше, і вказує на висхідну тенденцію. Однак рівень, необхідний для забезпечення економічного зростання, становить не менше 20—25% від ВВП щорічно», — каже Макар Пасенюк.

Другим за величиною резервом для залучення ресурсів є український ринок енергетики.

Понад те, він потребує інвестицій для запобігання техногенним катастрофам та забезпечення сталого зростання в майбутньому. У генеруючих і передавальних потужностей термін експлуатації вичерпано на 70—80%», — підрахував Макар Пасенюк.

Необхідний обсяг інвестицій для відновлення термінів експлуатації оцінюється в $15—20 млрд.

Підвищити активність українського фінансового сектору та його залученість в інвестиційну діяльність, на думку експерта, має завершення процесу чищення балансів фінустанов від неякісних активів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...