Лідера Аграрної партії звинуватили у політичному фарисействі та популізмі — заява
Лідера Аграрної партії звинуватили у політичному фарисействі та популізмі — заява

Рішення політради Аграрної партії про виключення з її лав двох народних депутатів (Леоніда Козаченка та Олександра Бакуменка) — це політичне фарисейство. Так оцінив рішення О. Бакуменко в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com.

Нагадаємо, що партійний гнів обрушився на голови цих двох (наразі єдиних представників АПУ в парламенті) після того, як вони не погодилися виконати рішення політбюро вийти з Ради, через, начебто, «руйнівну економічну політику уряду». Леонід Козаченко лишився тоді у партії, а от Олександр Бакуменко написав 9 червня 2017 року дві заяви про вихід (голові Київської регіональної партійної організації та голові АПУ В. Скоцикові). Він мотивував своє рішення тоді тим, що не хоче більше миритися з тиском на нього та членів партії з боку Віталія Скоцика, який «захворів на вождизм» і витісняє реальних аграріїв. Він також закликав провести позачерговий з'їзд АПУ.

Рішення політради Аграрної партії — це політичне фарисейство, не більше. Я чотири місяці тому написав заяву й публічно оголосив, що я за власним бажанням виходжу зі складу АПУ та Політради. Тому не розумію, як можна виключати людину, котра сама до того вийшла із лав партії згідно із вимогами Статуту. З огляду на це, хочу сказати, що тепер я ще раз переконався, що все зробив правильно та своєчасно», — говорить він.

Олександр Бакуменко підкреслив:

Віталієві Скоцику потрібно привернути увагу до себе та до партії. На жаль, він не може зробити це, запропонувавши якусь реформу чи законопроект. Ця постановка з моїм звільненням із Аграрної партії — це політичне фарисейство і зайвий інформпривід для них».

За словами Бакуменка, 3 роки тому Аграрна партія отримала серйозний поштовх для свого розвитку. До місцевих партійних осередків прийшли талановиті аграрні бізнесмени, які вивели партію на місцевих виборах у лідери, пояснює він.

Саме завдяки їм та принципу демократичного централізму АПУ мала шанс стати парламентською партією на чергових виборах. Але замість того, щоб зміцнювати взаємозв’язок центрального апарату й місцевих осередків, із наданням їм більших повноважень, президія партії стала втілювати в життя зовсім інший принцип — централізацію повноважень. На з’їзді партії президії та керівникові надали практично усі повноваження з прийняття рішень щодо стратегії і тактики партійного будівництва. Ще тоді я висловлювався, що це помилкове рішення, яке призведе до негативних наслідків», — пояснює нардеп.

Бакуменко додав, що остаточно вирішив щодо виходу з партії, коли Політрада підтримала рішення президії про вихід депутатів-членів аграрної партії із провладної коаліції місцевих рад і ВРУ.

На моє особисте переконання, це помилкове рішення, яке має ознаки популізму. Зараз треба консолідувати зусилля усіх прогресивних сил для зростання економіки України, а не займатися політиканством», — вважає він.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

1 червня 2020
Місцеві вибори-2020: зміна виборчого законодавства та децентралізація по-новому доб’є сільських жителів та закріпачить місцеву владу
Місцеві вибори 25 жовтня 2020 року відбудуться за новими правилами — їх прописав у законопроєкті ідеолог «Слуги народу» 3485...
29 травня 2020
Влада змінюється: хто очолить Держгеокадастр та які питання доведеться вирішувати новому керівнику
Розпорядженням Кабінету міністрів України 25 травня 2020 року було звільнено з посади голови Державної служби України з питань геодезії, картографії...
26 травня 2020
Ігор Петрашко & Дмитро Фірташ: курс на створення монополії чи лібералізація ринку міндобрив?
МЕРТ під егідою міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігоря Петрашка створює нові прозорі правила гри на...