Лідера Аграрної партії звинуватили у політичному фарисействі та популізмі — заява
Лідера Аграрної партії звинуватили у політичному фарисействі та популізмі — заява

Рішення політради Аграрної партії про виключення з її лав двох народних депутатів (Леоніда Козаченка та Олександра Бакуменка) — це політичне фарисейство. Так оцінив рішення О. Бакуменко в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com.

Нагадаємо, що партійний гнів обрушився на голови цих двох (наразі єдиних представників АПУ в парламенті) після того, як вони не погодилися виконати рішення політбюро вийти з Ради, через, начебто, «руйнівну економічну політику уряду». Леонід Козаченко лишився тоді у партії, а от Олександр Бакуменко написав 9 червня 2017 року дві заяви про вихід (голові Київської регіональної партійної організації та голові АПУ В. Скоцикові). Він мотивував своє рішення тоді тим, що не хоче більше миритися з тиском на нього та членів партії з боку Віталія Скоцика, який «захворів на вождизм» і витісняє реальних аграріїв. Він також закликав провести позачерговий з'їзд АПУ.

Рішення політради Аграрної партії — це політичне фарисейство, не більше. Я чотири місяці тому написав заяву й публічно оголосив, що я за власним бажанням виходжу зі складу АПУ та Політради. Тому не розумію, як можна виключати людину, котра сама до того вийшла із лав партії згідно із вимогами Статуту. З огляду на це, хочу сказати, що тепер я ще раз переконався, що все зробив правильно та своєчасно», — говорить він.

Олександр Бакуменко підкреслив:

Віталієві Скоцику потрібно привернути увагу до себе та до партії. На жаль, він не може зробити це, запропонувавши якусь реформу чи законопроект. Ця постановка з моїм звільненням із Аграрної партії — це політичне фарисейство і зайвий інформпривід для них».

За словами Бакуменка, 3 роки тому Аграрна партія отримала серйозний поштовх для свого розвитку. До місцевих партійних осередків прийшли талановиті аграрні бізнесмени, які вивели партію на місцевих виборах у лідери, пояснює він.

Саме завдяки їм та принципу демократичного централізму АПУ мала шанс стати парламентською партією на чергових виборах. Але замість того, щоб зміцнювати взаємозв’язок центрального апарату й місцевих осередків, із наданням їм більших повноважень, президія партії стала втілювати в життя зовсім інший принцип — централізацію повноважень. На з’їзді партії президії та керівникові надали практично усі повноваження з прийняття рішень щодо стратегії і тактики партійного будівництва. Ще тоді я висловлювався, що це помилкове рішення, яке призведе до негативних наслідків», — пояснює нардеп.

Бакуменко додав, що остаточно вирішив щодо виходу з партії, коли Політрада підтримала рішення президії про вихід депутатів-членів аграрної партії із провладної коаліції місцевих рад і ВРУ.

На моє особисте переконання, це помилкове рішення, яке має ознаки популізму. Зараз треба консолідувати зусилля усіх прогресивних сил для зростання економіки України, а не займатися політиканством», — вважає він.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...