Україна планує вийти на нові ринки збуту
Україна планує вийти на нові ринки збуту зернових та олійних культур

Відбулася зустріч голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи з членами Комітету зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації, під час якої обговорювалися перспективи виходу вітчизняних компаній на нові ринки збуту. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Участь у зустріч також взяв заступник начальника Управління фітосанітарної безпеки Вадим Чайковський.

Володимир Лапа поінформував представників Асоціації про поточний стан експорту української сільськогосподарської продукції, зокрема, на ринок Китайської Народної Республіки. Водночас він акцентував увагу на нещодавньому підписанні протоколів санітарних та фітосанітарних вимог щодо експорту соняшникового шроту та бурякового жому з України до Китаю, які, фактично, відкривають новий ринок для українських експортерів.

Учасники заходу наголосили, що розширення переліку сільськогосподарської продукції, яка експортується з України, — серед пріоритетів розвитку галузі.

Разом із цим члени Комітету зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації висловили зацікавленість в експорті до КНР гороху, пшениці, cорго, ріпаку. На їхнє переконання, підписання відповідних протоколів з китайською стороною за цими видами продукції дозволить диверсифікувати експорт української сільськогосподарської продукції рослинного походження.

Під час зустрічі сторони також обговорили процедуру здійснення фітосанітарного контролю за експорту зерна. Голова Держпродспоживслужби повідомив, що вже напрацьовані зміни до відповідного порядку відбору зразків продукції для визначення її фітосанітарного стану та порядку проведення арбітражних досліджень. Він зазначив, що після проведення консультацій із представниками бізнес-середовища ці зміни будуть подані на затвердження в Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Окрім того, учасники зустрічі обговорили питання, які стосуються фітосанітарних вимог країн-імпортерів щодо експорту української продукції із зон, вільних від карантинних або шкідливих організмів. Вадим Чайковський розповів про процедуру встановлення таких зон або ділянок та наголосив на недопустимості порушення фітосанітарних вимог країн-партнерів України у міжнародній торгівлі рослинами та продуктами рослинного походження.

Також обговорювалися питання збільшення надходження нотифікацій до України, проблем фумігації та результати поїздки торгової місії Мінекономрозвитку до Індії, у якій брали участь і представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби та бізнесу.

На прохання учасників зустрічі спеціалісти Держпродспоживслужби дали роз’яснення щодо деяких норм нормативно-правових актів у сфері карантину рослин.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

30 вересня 2017
Споживання зернових в Україні щорічно скорочується на 3%
Внутрішнє споживання зернових культур в Україні щорічно скорочується в середньому на 3% у зв'язку зі скороченням кількості населення і стагнацією...
27 вересня 2017
Відеоновини. Випуск 27.09.2017
У цьому випуску Ви побачите: 1. Пропозиції Держгеокадастру, Мін’юсту та депутатів до антирейдерського закону — ексклюзив2. 28%...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...