Новий порядок податкових накладних блокує 43% їхньої реєстрації — звернення
Новий порядок податкових накладних блокує 43% їхньої реєстрації — звернення

Комітет Верховної Ради з податкової і митної політики ініціюють подання законопроекту №7115 «Про внесення змін до підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення». Про це йдеться у відповідній заяві.

Нагадаємо, що з 1 липня 2017 року в Україні запрацювала система автоматичної реєстрації податкових накладних. AgroPolit.com розпитав у експертів — як розблокувати та безпечно реєструвати податкові накладні у матеріалі «Чотири кола пекла для агробізнесу, або Як пережити автоматичний режим реєстрації податкових накладних».

Система моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР) згідно з п. 201.16 ст. 201 ПК мала запрацювати в тестовому режимі з 1 квітня, а в штатному — з 1 липня 2017 р. Втім, наказ Міністерства фінансів №567, яким затверджено критерії зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, набрав чинності тільки 20.06.2017 р., тобто за 11 днів до закінчення тримісячного тестового режиму, а порядок зупинення реєстрації ПН/РК, передбачений вказаним пунктом ПК, взагалі ще не було розроблено. Тобто випробування системи в тестовому режимі фактично не відбулося, тому й про ефективність відпрацювання СМКОР у тестовому режимі взагалі не йдеться. 

Минуло вже два місяці роботи СМКОР у штатному режимі, а необхідну як податківцям, так і платникам податків методологію процедур блокування та розблокування ПН/РК у системі повністю не розроблено. Відтак платники не розуміють, на яких підставах їхні податкові накладні/розрахунки коригування підпали під блокування та що потрібно зробити для його зняття.

Ситуація досягла кризової точки. ДФС не в змозі налагодити чітку роботу СМКОР у штатному режимі без повернення до тестового режиму, який би надав можливість ДФС налагодити роботу СМКОР та захистив би платників від помилок та збоїв у ній. Численні скарги від представників реального бізнесу, висновки фахівців з оподаткування, представників професійних асоціацій та незалежних експертів і навіть дані ДФС та Мінфіну також свідчать, з одного боку, про невиправдано великий негативний вплив СМКОР на роботу багатьох підприємств реального сектору, а з іншого, про чималі шанси організаторів схемного кредиту обійти систему, що свідчить про її неналагодженість.

Зокрема, відбуваються масові випадки, які прямо суперечать вимогам Податкового кодексу, а саме: зупинення реєстрації  ПН/РК без зазначення чітких підстав для їхнього блокування та вичерпного переліку документів, необхідних для розблокування; неприйняття інформаційною системою ДФС із технічних причин документів, котрі подаються платниками для розблокування податкових накладних; несвоєчасний розгляд комісією скарг платників; непоодинокі відмови у розблокуванні податкових накладних, які нічим не відрізняються від попередньо зареєстрованих; безумовна реєстрація системою податкових накладних зі схемним кредитом.

Про загострення проблем у роботі ДФС із СМКОР свідчить, зокрема, високий відсоток помилок, допущених системою при блокуванні податкових накладних. Так, за даними ДФС, у липні 2017 р. було зупинено реєстрацію 105,5 тис. ПН/РК, з яких комісією розблоковано 45,5 тис. ПН/РК. Тобто вже з першого місяця роботи СМКОР очевидно, що система блокує 43% податкових накладних, які не повинні блокуватися. Станом на 1 вересня 2017 р, за даними ДФС, комісією було розблоковано 63,3 тис. податкових накладних із 103,7 тис. заблокованих. Інакше кажучи, чутливість СМКОР до ризикових ПН/РК погіршилася і станом на 1 вересня система помилилася вже в 61% випадків.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

29 вересня 2017
Стало відомо, коли запрацює спрощена реєстрація податкових накладних для агробізнесу
Наказ Міністерства фінансів про спрощення реєстрації податкових накладних для деяких платників податків — власників і орендарів землі буде...
21 вересня 2017
Ніхто не відповідає за помилкове блокування податкових накладних — заява
Для автоматичного блокування податкових накладних немає законодавчої бази, це відбувається фактично поза правовим полем. Про це заявив народний...

Вибір редакції

16 червня 2021
Порядок та напрямки отримання держпідтримки українським виробникам зрошувальної техніки – офіційно
Представникам АПК відвоювали фінансову підтримку українських виробників зрошувальної техніки з бюджету на 2021 рік. Це випливає із аналізу проекту...
4 червня 2021
Виноробство в Україні: сучасний стан і перспективи
Голова громадської спілки «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України»  Володимир Печко розповів про сучасний стан...
8 червня 2021
Нові інструменти та процедури у процесі просторового планування та впорядкування земель
Якщо вести мову про комплексні плани просторового розвитку громад, які вже сьогодні передбачені новим земельним законодавством і будуть...