Представлено новий законопроект про концесію морпортів
Представлено новий законопроект про концесію морпортів

 

Пілотними проектами державно-приватного партнерства (ДПП) у формі концесії в Україні стануть проекти в інфраструктурі, зокрема — проекти в портовій галузі. Про це заявив перший віце-прем'єр — міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, першими проектами стануть концесія ДП «Стивідорна компанія (СК)«Ольвія», ДП«Херсонський морський торговельний порт»(ХМТП) і залізничний поромний комплекс ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ».

За словами Кубіва, модернізація застарілої української інфраструктури вимагає близько $35 млрд. Такі кошти можна залучити тільки за допомогою механізмів державно-приватного партнерства, найвдалішим із яких є концесія.

Говорячи про зазначені три проекти, присутня на презентації заступник міністра інфраструктури Надія Казначеєва повідомила, що попередні техніко-економічні обгрунтування (ТЕО) проектів уже готові. У вересні почнеться робота із ТЕО, а концесійні конкурси планується провести у 2018—2019 роках.

Сподіваємося, що новий закон буде «обкатано» на сфері інфраструктури, а потім він успішно застосовуватиметься й у інших сферах», ― додала вона.

Кабінет Міністрів на засіданні 4 липня 2017 року схвалив Концепцію стратегічного бачення управління держпідприємствами, згідно з якою 378 підприємств із загального списку 3,444 тис. у довгостроковому періоді залишаться в держвласності, 359 будуть передані в концесію, 893 будуть приватизовані, 1,255 тис. буде ліквідовано. Деякі госстивідори визначені як об'єкти приватизації, проте міністр інфраструктури Володимир Омелян запропонував виключити їх із переліку об'єктів приватизації та внести до списку концесії.

ДП «СК«Ольвія», ДП «ХМТП»і залізничний поромний комплекс (термінал №5) ДП «МТП«Чорноморськ» входять до держпідприємств, на яких реалізується пілотний проект державно-приватного партнерства (концесії). Відповідні проекти затверджені Міністерством інфраструктури 23 червня 2016 року. Підготовка попередніх ТЕО-проектів повинна завершитися до вересня 2017 року.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

20 листопада 2018
Тижнева перевалка зерна в морпортах упала на 53%
Минулого тижня морські порти України скоротили перевалку зерна на експорт, у порівнянні з попереднім тижнем, на 53% – до 665 млн т. Про це...
28 грудня 2017
Уряд розпочав реформу концесійного законодавства
27 грудня, Кабінет Міністрів України схвалив три законопроекти Мінекономрозвитку щодо реформи концесійного законодавства в Україні. Законопроект...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...