Президент закликає якомога скоріше провести земельну реформу
Президент України Петро Порошенко

Президент Петро Порошенко вважає неконституційним мораторій на продаж землі й наголошує на необхідності якомога швидше провести земельну реформу. Про це повідомляє Українська Правда.

«Мільйони людей формально володіють землею, але за них вирішили, що вони не здатні нею розпоряджатися і запровадили абсолютно неконституційний мораторій. Чому ми тоді дозволяємо людям продавати квартири? Теж хтось їх може усі скупити. В Естонії у приватні руки віддали все — порти, телекомунікації, авіацію та навіть залізницю. У Польщі з 8,5 тисячі державних підприємств у руках держави зараз залишилося 41. І землю в них не скупили іноземці, попри те, що мешканці цих країн можуть легко купувати чи продавати сільськогосподарські угіддя», — сказав Порошенко.

Він додав, що не збирається витискати з Верховної Ради земельну реформу.

Але прошу ухвалити — хоча б в умі та серці — політичне рішення на її користь. Прийняти такі закони, які хоча би знімуть фобії, наявні на цю тему в суспільстві й серед народних депутатів. Які врахують всі застереження, виставлять усі запобіжники, встановлять мінімальну ціну, захистять селянина, зроблять прозору позицію в реєстрі для реєстрації — але дадуть свободу українському селянину», — сказав Президент.

Він закликав депутатів визначитися з чіткою датою старту реформи, оскільки земельний ринок і приватизація є «найшвидшими і найнадійнішими способами залучити в Україну достойний обсяг інвестицій».

У нас є можливість продавати активи відкрито, конкуренто, за новими прозорими та зрозумілими правилами на основі нового закону, наповнення якого у ваших руках», — підсумував Порошенко.  

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...