Наслідки медичної реформи для села — дослідження
Наслідки медичної реформи для села — дослідження

Цього або наступного тижня парламент має розглянути у другому читанні законопроект про медичну реформу. AgroPolit.com провів дослідження щодо того, як будуть лікувати українців «реформовані» медичні установи.

Наразі триває протистояння між двома варіантами змін системи охорони здоров’я: авторства команди в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець.

За варіантом законопроекту від команди Уляни Супрун від 1 січня 2018 року кожен пацієнт зможе отримувати первинну медичну допомогу абсолютно безкоштовно в обраного ним сімейного лікаря. Пацієнт може обрати свого сімейного лікаря та укласти з ним декларацію і таким чином зареєструватися в електронній системі охорони здоров’я еHealth.

Можна укласти декларацію з сімейним лікарем у будь-який час, навіть під час першого візиту, коли вам знадобиться медична допомога. Базові аналізи будуть також безкоштовними в амбулаторії сімейного лікаря. Якщо сімейний лікар вимагатиме додаткові кошти під час лікування, ви зможете звернутися зі скаргою до Національної служби здоров’я, а також — замінити лікаря. Буде розширено перелік ліків, вартість яких за рецептом від сімейного лікаря відшкодовується державою повністю або частково за програмою «Доступні ліки».

Що зміниться для сімейного лікаря з 1 січня 2018 року?

Перехідний період на нову систему фінансування передбачено до 2020 року. За цей час середня ставка для сімейного лікаря за приписану людину у 2018 році має зрости до 370 грн. Лікар первинної ланки матиме окремий бюджет на аналізи для пацієнтів. Річний тариф за людину літнього віку (≥65 років) та малюка — удвічі більший за тариф на людину 25 років. Лікар первинної ланки може діяти в статусі фізичної особи-підприємця, ліцензійні умови спрощено. У такому випадку бюджет на підтримку пацієнтів піде напряму на його рахунок. Власний прибуток лікаря ефективної сімейної практики з 2000 пацієнтами в статусі фізичної особи-підприємця становитиме до 18 тис. грн, медсестри — до 12 тис. грн.

Законопроект від команди Супрун готувався для того, щоб у ручному режимі тримати державні гроші та гроші платників податків, щоб гроші давати тільки тим лікарням, яким вважають за потрібне. 80 млрд грн було цього року виділено на медицину, а наступного року — 160 млрд грн — і все це в ручному режимі, Це антиреформа, її допускати у жодному разі не можна», — наголошує в ексклюзивному коментарі виданню член комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я («Опозиційний блок») Тетяна Бахтеєва.

Опозиційний чи альтернативний законопроект від Ольги Богомолець пропонує передусім зберегти дію статті 49 Конституції України про безкоштовні медичні послуги для кожного українця. Щоб були кошти на реалізацію реформи, Богомолець пропонує зафіксувати частку від ВВП у бюджеті на охорону здоров'я на рівні не менше, ніж 6%. А також має бути страхова медицина.

На її думку, роботодавець заплатить страховий внесок за свого працівника (з видатків, а не прибутків), самозайнята особа заплатить за себе. Пенсіонерові, ветерану, сироті, людині з інвалідністю страховий внесок компенсує держава.

Більше про медичну реформу та її наслідки для села читайте у спецпроекті AgroPolit.com за посиланням.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

21 вересня 2017
Медицина по-селянськи: на противагу Супрун зареєстрували новий законопроект
У Верховній Раді України зареєстрували ініційований Президентом України Петром Порошенком проект Закону №7117 «Про підвищення доступності та...
12 вересня 2017
Тимошенко: медична реформа — геноцид для українців
Запропонована урядом медична реформа — геноцид української нації і вона може призвести до суттєвого зменшення населення України. Таку точку...
7 вересня 2017
Вижити чи померти — медична реформа, або Що чекає село?
Цього або наступного тижня парламент має розглянути у другому читанні законопроект про медичну реформу. За оновлений її варіант парламентарі борються...

Вибір редакції

9 липня 2019
Ринок м'яса та м'ясопродуктів в Україні за 2017-2019 роки
AgroPolit.com спільно з аналітиками Української аграрної асоціації (УАА) вивчив внутрішню структуру ринку м'яса і з'ясував, скільки ж кілограмів...
11 липня 2019
Продаж державних земель: чи варто починати відкриття земельного ринку саме з цього?
У контексті наближення парламентських виборів і заяви Володимира Зеленського й керівництва партії «Слуга народу» про намір відкрити в...
10 липня 2019
Іван Фурсенко: Дострокові місцеві вибори у 2019-му стануть помилкою, яка відкине країну назад
На шпагаті регіони та все місцеве самоврядування. Це основні 5-річні здобутки розпіареної децентралізації та зміни адміністративного-територіального...