Які українські товари користуватимуться попитом на ринку Індії
Які українські товари користуватимуться попитом на ринку Індії

Україна має низку аграрних позицій, за якими вбачаються можливості для збільшення українського експорту до Індії. Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева у своєму блозі в одному з інтернет-видань, повідомляє прес-служба Мінагро.

Вона повідомила, що з 9 по 16 вересня відбудеться торговельна місія до Республіки Індія, а саме до м. Нью-Делі та м. Мумбаї.

«Ця країна була обрана нами не випадково. Індія є аграрно-індустріальною країною, яка досить швидко розвивається. Наприклад, зростання ВВП у 2015 році склало 7,3%, але сільське господарство є недостатньо механізованим. Найцікавіше те, що Індія — одночасно великий аграрний виробник і аграрний імпортер. 30% від загального експорту української сирої соняшникової олії припадає саме на індійський ринок», — розповіла заступник міністра з питань євроінтеграції.

За її словами, ця країна вже посідає перше місце серед країн-імпортерів української аграрної продукції.

Наприклад, за результатами 2016 року, товарообіг сільськогосподарської продукції між нашими країнами становив $1,683 млрд, з яких український експорт — $1,580 млрд. А вже за перше півріччя 2017 року Індія імпортувала наших товарів на $1,035 млрд», — зазначила Трофімцева.

Вона також додала, що ключовими товарами українського аграрного експорту до Індії за цей період стали: олія — $807,690 млн, зернові культури — $187,5 млн, залишки та відходи харчової промисловості — $21,408 млн, овочі — $13,552 млн і тваринне масло — $1,276 млн.

Показники щодо торгівлі непогані, але в нас ще залишається ціла низка аграрних товарів, де ми вбачаємо конкретні можливості для збільшення українського експорту до Індії. Згідно з аналітичними дослідженнями, попитом на цьому ринку будуть користуватися, наприклад, молочна сироватка, овочі бобові сушені та волоські горіхи, олія соняшникова, свиріпова та ріпакова. Окрім цього, конкурентними там можуть бути українські соки, дріжджі, виноградні вина, спирт, висівки та кормове борошно, зернові культури та насіння олійних культур», — зазначила експерт з питань євроінтеграції.

Вона зауважила, що в Індії поки недостатньо знають аграрний та харчовий сектори України, але в цьому напрямку ведеться активна робота.

Зокрема, під час торговельної місії буде саме інформування індійських партнерів про можливості торгівлі з Україною, про наші сильні сторони та конкурентні переваги у виробництві й експорті певних видів продукції.

Ця місія включатиме в себе багато В2В зустрічей для представників бізнесу обох сторін і важливі перемовини на урядовому рівні», — підсумувала Ольга Трофімцева.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 грудня 2017
Мінекономрозвитку не підтримує закупівлі українських товарів
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України виступає проти законопроекту №7206 «Купуй українське — плати українцям»,...
17 вересня 2017
Херсонський рис поїде до Білорусі
Херсонський рис експортуватимуть до Білорусі. Про це повідомив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв на своїй сторінці у...
12 вересня 2017
Мартинюк: Ціни на більшість продуктів не викликають тривоги
За більшістю категорій продовольчих товарів ситуація не викликає тривоги. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства...

Вибір редакції

1 липня 2022
Ринок землі – перший рік роботи: ціна землі, купівля продаж, області лідери
З моменту запуску ринку землі в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 105 грн. За цей період було...
21 червня 2022
Ольга Шевченко: Експортери зерна отримали спрощення оформлення фітосанітарних заходів та процедур
Санітарно-ветеринарний контроль за експортом українського зерна в умовах війни, мораторій на перевірки бізнесу та виключення із цього правила,...
24 червня 2022
Микола Сольський: Існує великий ризик скорочення, як мінімум на 30% посівних площ під озиму пшеницю
Війна і агросектор – як в умовах військової агресії годують країну та світ сільгоспвиробники та чого чекати їм надалі? Про це в ексклюзивному...