Частка садівництва в агарному ВПП становить лише 3,3% — офіційно
Частка садівництва в агарному ВПП становить лише 3,3% — офіційно

Виробництво продукції садівництва в Україні формує незначну частку аграрного  ВВП. Про це йдеться в матеріалі «Операція-реанімація: як не втратити садівничу галузь України?» та інфографіці «Садівництво України в цифрах (1995-2015 рр.)» від Kurkul.com.

Нагадаємо, нещодавно народний депутат Валентин Дідич запропонував повернути 1,5% збір на підтримку галузі та запровадити електронний реєстр отримувачів бюджетних дотацій, що допоможе, на його думку, відродити  садівництво.                                 

«За останні п’ять років з усієї виробленої сільськогосподарської продукції на плоди, ягоди та виноград припадає в середньому 3,3% від аграрного ВВП. В середньому щороку в Україні вироблялося плодів, ягід та винограду на суму близько 8 млрд гривень», — уточнили виданню в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

У спецпроекті сказано, що зростання виробництва плодів та ягід із 2007 року забезпечується за рахунок вступу в плодоношення садів, закладених ще 20—30 років тому.

Загалом же останні 20 років площі насаджень під такі культури скоротилися майже утричі — з 636,9 тис. га у 1995 році до 196,7 тис. га в 2016-му. У товарній структурі виробництва найбільші обсяги припадають на яблука, груші, сливи, вишні та горіхи. 2015 року загальна частка цієї продукції перевищила 85% від загального виробництва. При цьому найбільш продуктивними регіонами з виробництва фруктів в Україні є Вінницька, Хмельницька, Чернівецька, Дніпропетровська та Закарпатська області», - сказано  у матеріалі», — говориться у тексті. 

Kurkul.com пише, що держава обіцяє посилити опіку над садівництвом. Зокрема, у «Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018—2020 роки» сказано, що бюджет щорічно виділятиме 1 млрд грн на розвиток «депресивних» галузей сектору АПК, серед них, зокрема, й промислове садівництво.

Також Мінагрополітики спільно із Асоціацією «Укрсадпром» підготували проект Концепції розвитку галузі садівництва в Україна на період до 2025 року. Документ передбачає вирішення низки проблем, серед яких — зміна законодавчої бази, технологічного забезпечення підприємств, розвиток галузевої кооперації. В цілому загальні потреби інвестицій у галузь садівництва оцінюються в 40—45 млрд гривень», — сказано  у статті.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 серпня 2019
Аграріям не вистачає 11,5 млрд грн на посівну
Українським сільгоспвиробникам в сезоні 2019 року необхідно 138,3 млрд грн на проведення посівних робіт. Це на 16,1 млрд грн або 13% більше, ніж...
28 серпня 2017
Відеоновини. Випуск 28.08.2017
У цьому випуску Ви побачите: 1. Фермери розповіли про дієве джерело фінансування свого бізнесу2. За 10—15 років в Україні можуть...
24 серпня 2017
Презентовано «план» реанімації садівничої галузі
Kurkul.com та AgroPolit.com представили унікальне дослідження розвитку садівничої галузі України за роки незалежності у спеціальному проекті...

Вибір редакції

22 лютого 2022
Галина Янченко: Шквалу земельного рейдерства в Україні у найближчі роки не очікується
Відкриття ринку землі та пожвавлення інтересу інвесторів, земельне та аграрне рейдерство, реформа доданої вартості та як Україні скористатися...
15 лютого 2022
Тимчасова комісія ВР з розслідування земельних питань – пугач для громад чи ефективний інструмент контролю?
Першого лютого 2022 року була створена Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування можливих фактів незаконного та неефективного...