Адміністрація морських портів: на днопоглиблення виділено 1,74 млрд грн
Адміністрація морських портів: на днопоглиблення виділено 1,74 млрд грн

Адміністрація морських портів України (АМПУ) заклала на  днопоглиблювальні роботи у 2017 році майже 2 млрд грн. Таку статистику в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com озвучив керівник Адміністрації Райвіс Вецкаганс. Він нагадав, що у фінплані на 2017 рік на розвиток АМПУ закладено майже 4 млрд грн і не менше буде в наступному.

«На днопоглиблення у 2017 році — 1,74 млрд грн.  Капітальні інвестиції орієнтовані на певний бізнес-проект. Сьогодні найактивніше розвивається порт «Южний». Але капітальні інвестиції залежать від проектів — окрім «Южного», є над чим працювати у «Чорноморську». Якщо буде попит і гарантія вантажопотоку, то ми інвестуватимемо у збільшення глибини. Це одне з першочергових завдань», — пояснив він. 

За підрахунками Вецкаганса, всі проекти АМПУ щодо днопоглиблення окуповуються. «Це визначено техніко-економічним обґрунтуванням. Понад те, ми націлені на залучення додаткових приватних інвестицій. Наша частина — акваторія, причали, стратегічна інфраструктура; приватний бізнес інвестує в технології, термінальні потужності», — пояснив він.

Приклад економічної ефективності таких інвестицій він показав на проекті днопоглиблення порту "Южний":

Новий термінал у порту забезпечить 500 робочих місць. Це один із пріоритетів. Другий — збільшення пропускної здатності, розвиток транспортного хабу. На даний момент ми не можемо завантажувати повністю той обсяг, якого вимагає ринок, і це визначено окупністю й у цьому проекті зокрема», — розповідає керівник АМПУ.

На його думку, сьогодні потрібно давати можливість розвиватися тим інвесторам, котрі сьогодні вкладають фінансові ресурси в порти України.

Коли ми боремося за транзитні вантажі з транзитним тарифом, експортери говорять: «Чому я експортую свою продукцію і у мене немає знижки в 50%, яку мають транзитери?». Виходить, що експортери у менш вигідному становищі, ніж власники транзитних вантажів? І якщо подивитися на загальний обсяг вантажопотоку, то транзитна перевалка за перші шість місяців 2017 року склала 5,3 млн т. Це приблизно 8% від загального обсягу перевалки. Вона збільшилася на 1,9%. Ось порівняйте: транзит — 5,3 млн т і експорт — 50 млн т», — говорить  він.  На його думку, також слід стимулювати транзитні потоки вантажів, особливо з Білорусі. «Потрібно бути в діалозі та створювати конкуренцію на лінії Схід—Захід у рамках китайського «Шовкового шляху». Та основний акцент слід зробити на експорті й імпорті», — підсумував він.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

1 липня 2022
Ринок землі – перший рік роботи: ціна землі, купівля продаж, області лідери
З моменту запуску ринку землі в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 105 грн. За цей період було...
21 червня 2022
Ольга Шевченко: Експортери зерна отримали спрощення оформлення фітосанітарних заходів та процедур
Санітарно-ветеринарний контроль за експортом українського зерна в умовах війни, мораторій на перевірки бізнесу та виключення із цього правила,...
24 червня 2022
Микола Сольський: Існує великий ризик скорочення, як мінімум на 30% посівних площ під озиму пшеницю
Війна і агросектор – як в умовах військової агресії годують країну та світ сільгоспвиробники та чого чекати їм надалі? Про це в ексклюзивному...