Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Розпочалося публічне обговорення державної програми бюджетної підтримки українського фермерства з бюджетом не менше 1 млрд грн. Про основні напрямки цієї програми та розподіл коштів розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com.
За її словами, документ розрахований на наступні три роки.
«Основні акценти на розвитку тваринництва та переробці продукції у невеликих обсягах, зокрема, на кооперативних засадах. Ми вирішили профінансувати саме цей напрямок, бо його потенціал розкритий частково: 90% фермерських господарств зорієнтовані на рослинництво і лише 1,8% — на тваринництво», — підкреслила заступник міністра.
На її думку, фінансування тваринництва має відбуватися у декілька етапів.
По-перше, частина коштів піде на підтримку зростання поголів’я худоби, закупівлю молодняку великої рогатої худоби та дрібної рогатої худоби. По-друге, інвестуємо кошти в будівництво тваринницьких ферм. По-третє, вперше значна частина коштів піде на придбання переробного обладнання — часткову компенсацію його вартості. Передбачаємо, що для фермерських господарств відсоток компенсації може становити близько 30%», — уточнила Ковальова.
Також вона зазначила, що в пріоритеті й садівництво.
Хочемо виділити кошти на холодильне обладнання та профінансувати нові галузеві проекти. Також — посприяти розвитку зернової та круп’яної галузей», — зазначила замміністра.
За її словами, окремо розглядається створення програми підтримки для нових фермерських господарств і програми підтримки кооперації.
Окрім виділення коштів, фінансуватимемо навчальні програми. Також хочемо надати сільськогосподарським кооперативам та господарствам пріоритетне право в отриманні підтримки відсоткової ставки за кредитами. Цього року на це ми виділили 300 млн грн», — розповіла Олена Ковальова.
Зазначається, що концепція почне діяти із 1 січня 2018 року після затвердження урядом.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!