Як подолати монополію на хімічному ринку — опитування
Як подолати монополію на хімічному ринку — опитування

АgroРolit.com провів опитування експертів та депутатів, щоб визначити, як подолати монополію на ринку хімічних добрив та уникнути будь-яких подальших її проявів. Детальніше читайте у матеріалі «Ринок хімічних добрив — на межі апокаліпсису?».

Нагадаємо, що раніше Антимонопольний комітет України визнав факт зловживання монопольним становищем з боку підприємств: «Азот», «Сєверодонецьке об'єднання Азот», «Рівнеазот», а також «НФ Трейдінг Україна» (торгового підрозділу Ostсhem).

За словами народного депутата (БПП) Леоніда Козаченка, Антимонопольний комітет продовжує розслідування проти компанії Оstchem і компанії Коломойського. Він наголосив, що однією із можливих причин, яка призвела до виникнення такої ситуації, є відсутність конкуренції на ринку мінеральних добрив.

У свою чергу, народний депутат Олександр Дубінін вважає, що Україна повинна мати чітку державну політику, а АМКУ слід оперативніше реагувати на запити.

Мені не подобається нейтральна позиція Антимонопольного комітету щодо добрив російського походження. У нас має бути чітка державна політика. Тим паче, за нинішніх обставин. Також АМКУ має оперативніше реагувати на прохання та запити, які до них надходять. У 2014 році я подав заяву щодо введення мита на російський карбамід, відреагували на неї лише у 2016 році», — зазначив він.

На думку голови підкомітету з питань удосконалення структури державного управління у сфері агропромислового комплексу, інновацій та питань базових галузей в агропромисловому комплексі, народного депутата Валентина Дідича, потрібно відкрити доступ до українського ринку іноземним виробникам.

Ми повинні зняти мита на добрива європейського та американського походження. Коли на ринку буде не один великий гравець, ціна на добрива впаде. Конкуренція швидко зробить свою справу», — вважає Валентин Дідич.

Однак поки ситуацію із ринком хімічних добрив все ж не вирішено до кінця. Паралельно Козаченко наголошує також на питанні повернення аграріям понад 1,7 млрд грн, які заборгували компанії Оstchem.  

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

31 липня 2017
Депутат закликає відмінити мито на європейські та американські добрива
Для посилення конкуренції на внутрішньому ринку мінеральних добрив потрібно відкрити доступ до українського ринку іноземним виробникам. Про це...
26 червня 2017
ВАР через суд хоче скасувати антидемпінгові мита на добрива
Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва із проханням скасувати рішення Міжвідомчої комісії з...
17 червня 2017
Аграрії будуть з добривами: три заводи OSTCHEM відновлюють роботу
Три з чотирьох хімічних заводів Ostchem (об'єднує підприємства азотної хімії Group DF) відновлюють виробництво добрив після вимушеного більш ніж...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...