Економічно успішна кооперація має починатися з великих інвестицій
Економічно успішна кооперація має починатися з великих інвестицій

Ефективна сільгоспкооперація з'явиться за умови розвитку переробки та залучення великих інвестицій. Таку думку висловила голова спілки «Інноваційне фермерство і кооперація» Ірина Кухтіна в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com.

Вона зазначила, що наразі в Україні є передумови розвитку кооперативів, але ефективні вони тільки тоді, коли працюють у межах свого регіону.

«Наприклад, сільське господарство Ізраїлю побудовано таким чином, що вони виготовляють тільки те, що роблять добре. Ми ж намагаємося робити усе, ще й в одному селі. Якщо хочемо вирощувати корів — добре. Але питання, в якому регіоні? Корови — це дорого. Якщо потрібно ягідництво, то в якій області? Південь — свіжий ринок, ранній збір і внутрішнє споживання. Там не потрібен експорт. Вони свої 200—300% мають і на місцях. Немає сенсу вирощувати ягоди в усіх областях. Різний клімат, потреби, навіть культурно-історичні цінності», — уточнила експерт з питань сімейних ферм та кооперації.

За її словами, наразі в Україні конкурентні ті кооперативи, які працюють за так званою «польською моделлю». Такі об’єднання працюють у вузьких межах регіону, не сплачують податки із з/п, ПДВ, і тому дешевші за собівартістю.

Але насправді, зазначила Кухтіна, економічно успішна кооперація починається з великих інвестицій та переробки.

Товарні партії можуть бути й сировинними. Припустімо, ягідники можуть продати свою продукцію й так. Але молочарям потрібна державна підтримка на ту ж саму побудову корівника, купівлю тварин. Або ж об’єднатися для переробки», — зазначила вона.

І додала, що для успішного функціонування кооперативу потрібен не просто його керівник, а людина, яка буде займатися цією справою щодня на 100%.

Слід доносити людям, що будувати бізнес потрібно в залежності від своїх можливостей. Тим більше, що зараз у бізнес приходять нові люди з різних сфер, які до цього не займалися аграрною справою. Такі мислять ширше, підковані з точки зору бізнесу, маркетингу. Приходять і одразу починають працювати над прибутком», — підсумувала Ірина Кухтіна.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

22 лютого 2023
На розгляд паралменту подали два законопроекти про кооперативи
Два законопроекти про оподаткування сільськогосподарських кооперативів підтримав до голосування парламентський комітет з …
2 вересня 2017
Скільки інвестицій залучили в сільське господарство за І півріччя 2017 року
За перші шість місяців в сільське господарство України, включаючи рибництво та лісництво, було залучено 24,93 млрд грн, що …
22 серпня 2017
Індійці хочуть інвестувати у Черкаську область
21 серпня відбулася зустріч голови Чигиринської райдержадміністрації Володимира Клименка з представниками кампанії «Global …

Вибір редакції

2601
2 0
10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
4410
1 0
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …