Хабар за отримання державної землі в оренду сягає 300—500 доларів за гектар
Хабар за отримання державної землі в оренду сягає 300—500 доларів за гектар — думка

Перед запровадженням в Україні ринку землі має бути довіра до уряду та відсутність корупції. Про це заявив Іван Слободяник, член ради Асоціації фермерів та приватних землевласників України в ефірі телеканалу «Еспресо».

Слободяник розповів, що сьогодні на кону стоїть передусім державна земля, де хабар за отримання землі в оренду може сягати від 300 до 500 доларів за гектар.

«Якщо це буде ринок землі — уявіть, що буде», — підкреслив він.

Член АФЗУ зазначив, що ситуація щодо Бережинки та багатьох інших сіл із захопленням фермерських господарств пов’язана з кричущими фактами поводження спеціальної комісії, яка мала б протидіяти рейдерству.

Він додав, що сьогодні фермери дуже хотіли б купити землю, на якій працюють, однак не мають на це коштів.

Як їм конкурувати з великими гравцями, які будуть брати під 3—4% кредити на міжнародних валютних ринках, коли в Україні це 15—16% і фермерські господарства фактично не кредитують», — запитує Слободяник.

Він підкреслив, що 40 тисяч фермерів — це найчисленніша і найактивніша частка аграрного сектору та найактивніший клас, який зберігся сьогодні в селі.

За словами члена ради Асоціації фермерів та приватних землевласників України, спочатку потрібно завершити інвентаризацію землі.

Державної землі сьогодні взагалі 10 мільйонів гектарів за різними підрахунками. Вони по-різному використовуються. Якщо ми говоримо про державні підприємства, то, як правило, вони використовуються тіньовим способом за рахунок надходжень у кишеню керівника державного підприємства», — повідомив він.

Іван Слободяник також підкреслив, що прем’єр-міністр Гройсман говорить про ринок землі в той час, як міністр аграрної політики Тарас Кутовий подав у відставку, а виконувачем його обов’язків є колишній керівник Держгеокадастру та кум Гройсмана з Вінниці — Максим Мартинюк.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

13 червня 2018
За декомунізацію заплатять селяни
Після перейменування вулиць і сіл, люди витрачають гроші під час внесення змін у документи. У межах декомунізації, с. Комунарівка Калинівського...
4 жовтня 2017
Долар продовжить дорожчати на покупках аграріїв
Курс долара невблаганно йде вгору: міжбанківська торгівля 3 жовтня завершилася його зростанням на 9 копійок, і фіксацією в рамках 26,71—26,73...
30 червня 2017
Слободяник: За рейдерство мають відповідати Павло Петренко та Арсен Аваков
Член ради Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Слободяник, виступаючи на мітингу, заявив про те, що рейдерські захоплення на...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...